Kuchyňský robot - co si rozmyslet před jeho nákupem?

zpět

Potřebujete občas našlehat krém, pomlet maso nebo udělat džus z pomerančů, ale protože nemáte potřebného pomocníka, raději od nápadu upustíte? Taky je to řešení, nicméně nikterak originální. Kuchyňských robotů je na trhu bezpočet, stačí si jen vybrat toho pravého.

Než ale začneme s konkrétním výběrem, měli bychom si uvědomit, na co a proč robota vlastně potřebujeme. Kromě finanční otázky (roboty se pohybují v cenových relacích od několika stokorun až přes deset tisíc korun) bychom měli zvážit, kolik budeme mít na robota místa, jak často jej budeme využívat, a co všechno by měl umět.

Ne každá rodina využije všechny možnosti, které roboty nabízejí. Proto výrobci prodávají základní řadu, která se dá podle libosti a individuálních potřeb zákazníků rozšířit. Je ale třeba informovat se dopředu, co který robot umí, a zda splní i naše budoucí požadavky.

Příkon nepodcenit!
Pokud už robota pořizujeme, určitě bychom se měli zaměřit na příkon. Čím slabší, tím sice levnější, ale tím taky pomalejší a menší. Robot s příkonem 350W má malé nádoby, takže neuhněteme třeba všechno, co si uhníst umaneme, zároveň nám to bude déle trvat a budeme muset robota občas vypnout, aby si "odpočinul" a nepřehřál se.

Nejsilnější roboty mají příkon kolem 1000W, "sežerou" sice více energie, ale také je to na jejich výkonu znát. Čím větší výkon, tím také více možností a schopností robota.

Základ pro každého
Standardní robot by měl být vybaven hnětacími háky, šlehací metlou, nářadím na strouhání a krájení, jednou nádobou na šlehání a hnětení a jednou ještě na mixování. Pokud je robot z plastu, musíme počítat s tím, že bude méně trvanlivý než jeho nerezový kolega. Zároveň bude i levnější, nicméně vždy je třeba přemýšlet, jestli není vhodnější sice větší, ale zato kvalitnější investice.

Robot do ruky
Kromě velkých spotřebičů existují i malinké šlehače, které vůbec nezaberou místo, svůj účel ale velice dobře splní. Jedná se o ruční šlehače s menším příkonem, často jsou ale schopné sekat, drtit, pasírovat, šlehat i vyrábět zmrzlinu.

Pokud máme rozhodnuto, jak bude robot vypadat, stačí zajet do obchodu a prostudovat jednotlivé typy.

Zdroj: www.living.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz