KVĚTINY ŘÍKAJÍ: BUDE VÁM S NÁMI DOBŘE

zpět

Od květin můžete čekat více než to, že jsou hezké, pěkně voní a vytvářejí příjemnou atmosféru: dávají vám jedinečnou příležitost projevit své já. Štěstí, naděje, sny a touhy - květiny jsou nejen výrazné a krásné, ale nabízejí i nekonečné možnosti, jak vyjádřit své pocity.

Nelleke vystudovala akademii umění a nějakou dobu pracovala jako bytová architektka. Později se však tahle energická maminka čtyř dětí díky své lásce k vaření rozhodla vydat jiným směrem. "Vaření mám v krvi - i moje babička a matka jsou vášnivé kuchařky." Dnes s partnerem provozují kulinářské studio a cateringovou firmu, která asi málokdy servíruje květiny, zato je často používá jako dekorace na stoly.

"Mám ráda, když je v kyticích trochu života. Komplikovaně promyšlené nebo přehnaně pečlivě uvázané kytice nejsou můj styl. Když pořádáme večírky, používám květiny hlavně k navození atmosféry. Na hosty působí velmi pozitivně. Je skvělé, když všechno ladí dohromady. Vzpomínám na jednu akci se stanem na zahradě, se svícny, bílými ubrusy s černým prostíráním a k tomu pouze bílé lilie, kaliny a růže - bylo to nádherné."

Žluté květiny - recept na dobrou náladu
Večeře s červenými nebo oranžovými květinami má často jinou atmosféru než například s modrými a bílými. Lidé často nevědomky změní náladu na základě prostředí a toho lze do určité míry využít. "Žlutá je nejnakažlivější barva. Nelze pracovat se žlutými květinami, aniž byste rázem nedostali dobrou náladu," říká Nelleke. Žlutá barva nemá velké množství odstínů. Přisuzují se jí protichůdné vlastnosti - představuje radost a slunce, ale také zradu a závist. Dobrou vlastností žluté je, že se dá snadno kombinovat snad se všemi barvami, je velmi osvěžující a stimuluje smysly.

Květiny prozrazují, kdo jste
"V květinářství nikdy dlouho nepřemýšlením. Spíše než rozumem si vybírám podle aktuální nálady," říká Nelleke. "Když se mi něco líbí, koupím si to a také se ráda podělím s ostatními. Květiny vypovídají o vašich pocitech. Můžete říci něco o sobě: kdo jste, co se vám líbí, z čeho máte radost. Zejména když zkombinujete různé druhy, i když já nejčastěji upřednostňuji vše hezké a nenáročné. V takových chvílích jsou nejlepší volbou tulipány. Nádherné prosté květiny, které jsou ve váze pastvou pro oči."

"Ráda vytvářím různá zátiší, můžete do nich dát spoustu pokladů i květin."

Zdroj: Ewing Public Relations
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz