Letní Shakespearovské slavnosti 2014

zpět

Premiérou sváteční komedie Mnoho povyku pro nic v režii Jiřího Menzela dnes začínají Letní shakespearovské slavnosti. Na obou pražských scénách tak mohou diváci od 24. června do 6. září vidět celkem osm her proslulého dramatika, z toho jednu – Hamleta – v podání souboru londýnského divadla Globe.

Zatímco Nejvyšší purkrabství Pražského hradu bude patřit letošní novince, komedii Mnoho povyku pro nic, od 2. července se v podhradí na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí představí loňská velmi úspěšná inscenace komedie Sen noci svatojánské.

Diváci se samozřejmě mohou těšit také na Slovensko – českou inscenaci Dvaja páni z Verony s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norrisovou, Zkrocení zlé ženy s Tatianou Vilhelmovou / Janou Strykovou a Romanem Zachem, na Richarda III. s vynikajícím Jiřím Langmajerem (letošní derniéra), ostravskou premiéru hry Jak se vám líbí v režii Michala Langa a stálici Slavností komedii Veselé paničky windsorské s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou.

Kdy:
24.6. - 6.9.2014
Začátky všech představení ve 20:30 hod.

Kde:
Praha (Pražský hrad)
Praha HAMU (Hudební a taneční fakulta AMU, Lichtenštejnský palác)
Brno (Velké nádvoří hradu Špilberk)
Ostrava
Bratislava (Bratislavský hrad)

Vstupenky:
Cena 290 - 890 Kč
Můžete zakoupit buď přes Ticketportal.cz, nebo přímo na Pokladnách 15:00 - 21:00 (Pražský hrad - Nejvyšší purkrabství - Jiřská 6, Praha 1, telefon 731 185 273; Hudební a taneční fakulta AMU, Lichtenštejnský palác - Malostranské náměstí 13, Praha 1, telefon 234 244 195)

Více informací (a zdroj foto):
www.shakespeare.cz


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz