Limonády s ovocem

zpět

V horkých letních dnech má náš organismus zvýšenou spotřebu tekutin. Jejich nedostatek způsobuje dehydrataci organismu a s tím spojené zdravotní potíže. Druhy nápojů je vhodné střídat, pít minerální a stolní vody, ovocné šťávy a vlažný bylinkový, nebo zelený čaj.

Nabídka nápojů je velmi pestrá, každý si může vybrat podle své chuti. Vynikajícím osvěžením, které potěší děti i dospělé jsou americké limonády. Pro jejich přípravu doma potřebujete různé druhy ovoce ? kompotovaného, nebo čerstvé. Ovoce nakrájíte na kousky a vložíte do vysoké sklenice. Zalijete je sirupem a sodovkou. Můžete přidat kostky ledu ve kterých jste zmrazili lístky máty. Limonádu podáváme s dlouhou lžičkou a slámkou.
Limonáda z čerstvého ovoce dodá našemu organismu cenné biolátky. Z čerstvého ovoce a mléka rozmixujeme koktejly.

Citrusové plody obsahují vitamín C, B a bioflavonidy. Tyto látky posilují náš imunitní systém, působí preventivně proti nachlazení a aktivují látkovou přeměnu v buňkách.

Banány jsou bohaté na draslík, vitamín A, B a C. Účinné látky v banánech působí preventivně proti vysokému krevnímu tlaku , snižují hladinu cholesterolu, odvodňují tělo a uklidňují nervy.

Nejdůležitější biolátkou, kterou obsahuje ananas je enzym bromelain. Ananas také obsahuje 16 různých minerálních látek a stopových prvků, vitamíny B a E. Účinné látky odvodňují organismus, pomáhají při střevníc potížích a úžehu.

Meruňky obsahují vysoké množství karotenu, niacinu, kyseliny pantotenovou a listovou, vitamín C. Merňky působí pozitivně na sliznici plic silných kuřáků, zmírňují astmatické potíže. Velké množství karotenu chrání buňky před destrukcí volnými radikály. Meruňky zlepšují náladu a zpomalují stárnutí.

Hrušky jsou snadno stravitelné. Účinné látky v hruškách podporují erekci, zmirňují trávící, ledvinové a močové obtíže, podporují krvetvorbu a růst organismu.

Jahody patří mezi tuzemské ovoce s nejvyšším obsahem manghanu, látky, která zasahuje do metabolismu organismu. Vyživuje nervy a mozek, podporuje libido, růst kostí a krvetvorbu,
zásobuje naše vlasy a kůži pigmentem a povzbuzuje činnost štítné žlázy.

Melouny kromě vysokého množství karotenu obsahují vitamín A, B, C, železo, kyselinu listovou a mangan. Tyto látky zlepšují vlasy a kůži, posilují kosti a krvetvorbu a aktivují pohlavní hormony.

Vinné hrozny mají vysoký obsah vlákniny, která odstraňuje ochablost střev. Hořčík je důležitý pro činnost srdce a svalů, draslík vyrovnává nepříznivý vliv slané potravy na náš organismus.

Kiwi obsahuje velmi vysoké množství vitamínu C. tato tátka posiluje imutitní systím a působí preventivně proti infekcím. Stimulují činnost srdce a svalů a aktivně přispívají k růstu kostí.

Ať už si vyrobíte limonádu z jakéhokoliv ovoce, jistě vás osvěží a dodá vašemu tělu mnoho cenných biolátek.

Autor: Lenka Heroldová
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz