Litoměřice poosmé - film. festival

zpět

Letošní ročník festivalu si pohrává s tématem reality a variacemi jejího nazíraní, věnuje se nejen rozporům snů a skutečnosti, ale také střetům reality člověka a přírody, která ho obklopuje; střetům politických, uměleckých idejí a jejich prosazování. Z celovečerních filmů má na festivalu zastoupení kinematografie německá (Fitzcarraldo a na něj navazující dokument Wernera Herzoga Můj milovaný nepřítel - Klaus Kinski, Za hranicí ticha), francouzská (Orfeus, Ať žije Alžírsko, Americká noc), slovenská (Panna zázračnica, Slávnosť v botanickej záhrade), česká (Případ pro začínajícího kata), britská (Tristram Shandy, Muž, který spadl na Zemi), rumunská (Rekonstrukce, California Dreamin'), izraelská (Svatá Klára, Zlomená křídla) ad.
Z dokumentárních filmů festival představí Klíč k určování trpaslíků (Martin Šulík, ČR, 2002), Slávnosť osamelej palmy (Marko Škop, Juraj Johanides, SK, 2005), Bezesné noci (Radim Špaček, ČR, 2003) a Vládneme, nerušit (Tomáš Kudrna, ČR, 2007) s účastí režisérů a komentátora Respektu Erika Taberyho. V Knihovně K. H. Máchy budou promítána pásma krátkých filmů. Komponované bloky jsou věnovány anime a kyberpunku za účasti filmového teoretika Kamila Fily.
Kromě filmů je každoročním lákadlem také zajímavý hudební a divadelní doprovodný program: letos vystoupí skupiny NANA ZORIN, SCHODIŠTĚ, VOICES (ve složení Pavla Milcová, Peter Binder, Jaromír Honzák, Martin Zbrožek) a další (divadelní soubor LETÍ, představení H. Malarikové a E. Čechové "BORŠČ", spisovatelka Lucie Seifertová a víkendová divadelní představení).
Dohromady festival pojme přes 40 projekcí či koncertů. K zakoupení budou festivalová trička. Další informace jsou k dispozici na postupně aktualizovaných stránkách festivalu na www.kinoostrov.cz/filmfest08.

Zdroj: www.ticketportal.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz