Ložnice v koupelně? Koupelna v ložnici? Udělejte si pohodlí!

zpět

Spojení ložnice a koupelny představuje velmi komfortní a přitom nikterak náročné řešení obytného interiéru. Intimita ložnice i koupelny, stejně jako čistota, kterou si těmito místnostmi logicky spojujeme, nás k tomu přímo vybízí.

Jde přitom v podstatě jen o změnu dispozice bytu a případné proražení spojovací příčky mezi ložnicí a koupelnou. Ideální příležitost mají ti, kteří stojí před rekonstrukcí bytu, nebo alespoň koupelny. Nyní postačí vybavit obě místnosti tak, aby stěna mezi nimi nebyla "obložena" nábytkem a aby tedy bylo možné prolomit dveřní otvor, začistit hrany, případně orámovat vchod zárubní a možná i prahem, a pak už si jen užívat nového pohodlí.

Taková úprava, tedy vytvoření dveřního otvoru, představuje práci pro dva řemeslníky na půl dne a nejedná se o činnost, na kterou je potřeba získat stavební povolení. Je ale nutné se přesvědčit, zdali stěna dělící koupelnu a ložnici není náhodou stěnou nosnou. V takovém případě by bylo nutné práci zadat stavební firmě, ve které je k dispozici stavební inženýr nebo architekt.

ČTYŘI výhody a důvody pro takové řešení

1. ložnice volně navazující na koupelnu, je opticky, pocitově i reálně větší, stejně jako např. obývací pokoj spojený s kuchyní. Ložnice a koupelna mají několik společných jmenovatelů, v prvé řadě intimitu a čistotu. Obojí od těchto místností vyžadujeme. Jejich spojení je tedy logické.

2. po probuzení, nebo v průběhu noci, je možné bez chození po bytě použít toaletu, vykonat jakýkoliv hygienický úkon a nepřekročit hranice intimního prostoru.

3.v partnerské ložnici mohou nastat a nastávají situace, kde je pak velmi příjemné použít koupelnu, dát sprchu. V propojené koupelně se pak vše děje "za zavřenými dveřmi", v hájemství a maximálním soukromí vč. hygieny.

4.relaxace v koupelně, která je dnes vnímána jako wellness místnost, byť bychom v koupelně "jen" leželi v horké vaně s olejovou lázní, pak logicky a příjemně navazuje na odpočinek na lůžku. Spánek je příjemnou a bez problému dosažitelnou "tečkou" za odpočinkem v koupelně, masáží ve sprše, odpočinkem ve vířivé vaně atp.

Zdroj: www.living.cz; Karel Holý
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz