Lymfatická masáž vám pomůže vyhrát váš boj s celulitidou, otoky i akné!

zpět

To, že tělo dospělého člověka obsahuje 5 až 6 litrů krve, víme už od školních let. Ale co je to za záhadnou tekutinu, které se říká lymfa? Existuje vůbec? Ano – existuje, a dokonce jí v našem těle koluje větší množství, než krve. Je dokázané, že existuje přímá souvislost mezi funkčností lymfatického systému a problémy s pokožkou, jakými jsou celulitida, akné nebo rozšířené póry. Nefungující lymfatický systém způsobuje únavu, otoky a zatěžuje orgány – především játra. Zatímco krev po těle rozvádí srdce jako pumpa, lymfa v našem těle proudí, když se hýbeme – do chodu ji totiž uvádí některé svaly našeho těla. Pohyb lymfy dokážeme stimulovat také speciálními masážemi.

Lymfa není žádná záhadná tekutina. Je to tkáňový mok, který prochází z tkání a z krevních vlásečnic a "omývá" jednotlivé buňky našeho těla. Většinou je to bezbarvá průhledná tekutina, pouze během trávení odvádí lymfa z těla přebytky tuků a získává tak zakalenou podobu. Lymfatické kapiláry a lymfatické cévy tvoří hustou síť ve většině orgánů našeho těla. Málo pohyblivá lymfa nebo ucpaný lymfatický systém způsobuje celulitidu i další problémy s pokožkou i s vašim zdravím.

Důsledkem velmi uspěchaného, hektického a stresového životního stylu, jehož hlavním cílem je honba za kariérou a úspěchem, často zapomínáme na něco mnohem důležitějšího – na naše zdraví, potažmo na naši krásu. Ve spěchu, za chůze, sníme, co nám přijde pod ruku, když se po náročném pracovním dni konečně dostaneme domů, skončíme s balíčkem chipsů na pohovce u televize. To má však velmi negativní dopad na náš organismus a na naši postavu a také na stav naší celulitidy. Málo pohybu a hodně tuků v potravě ovlivňuje náš lymfatický systém.

Ne nadarmo se však říká "když se chce, všechno jde", a proto když vy budete chtít, dokážete téměř nemožné. Trápí vás ošklivá celulitida rozlézající se po našich zadních partiích a stehnech? Vadí vám protivné otoky na nohou? Přestaňte se litovat a začněte s tím něco dělat! Ideálním pomocníkem při vymýcení celulitidy, otoků a dalších nepříjemností je lymfatická masáž. A úspěch je zaručen!

Splňte si sen o krásném, hladkém a pevném těle
Lymfatické masáže jsou oblíbené především mezi ženami, poněvadž se velice úspěšně snaží splnit jejich sny o dokonalém těle. Tajemství lymfatické masáže tkví totiž v tom, že aktivuje náš lymfatický systém, čímž dosahuje odplavení škodlivých látek z těla ven. Pokud totiž lymfatický systém nepracuje správně, usazují se zbytky látkové výměny v tkáních, což vede k tomu, že zvětšováním objemu tukových buněk se vytvářejí tukové polštářky, celulitida a otoky. Po masáži je nutný dostatečný přísun tekutin (voda a neslazené čaje), aby se škodliviny snadno odplavily z těla ven. Lymfatické masáže působí blahodárně nejen na již zmíněné otoky a pomerančovou kůži, nýbrž současně radikálně zlepšují stav pokožky, zrychlují metabolické procesy, detoxikuje naše tělo a pomáhá při rekonvalescenci po liposukcích.

Lymfatická masáž je účinná i jako prevence proti onemocněním
Navzdory blahodárnému vlivu na ženské tělo je lymfatická masáž doporučována nejen příslušnicím něžnějšího pohlaví, nýbrž je velmi vhodná i pro muže. Pravidelná lymfatická masáž se totiž tím, že účinně detoxikuje naše tělo, aktivuje lymfatický systém a celkově regeneruje organismus, stává velice úžasnou prevencí nejen proti chřipce a virózám, ale i proti závažnějším onemocněním – například nádorovým.

Ruční nebo strojová lymfatická masáž?
Dnešní forma ručních lymfatických masáží se vyvinula z celé řady druhů a forem ájurvédských masáží, jichž se užívá v tradiční čínské medicíně. Ruční lymfatická masáž, medicínsky nazývaná "lymfodrenáž", se řadí mezi pomalé a jemné hmatové masážní techniky. Prostřednictvím speciálních technik a hmatů uvádí nahromaděnou lymfu v určité části těla do pohybu, čímž působí přímo na lymfatický systém, který tímto aktivuje. V mnoha relaxačních centrech a masážních salonech jsou dnes nabízeny, kvůli úspornosti a finančním důvodům, také strojové lymfatické masáže. Podle odborníků však strojovou a ruční lymfatickou masáž absolutně nelze srovnávat. Stroj totiž nedokáže rozeznat jemné rozdíly v částech lidského těla tak, jako schopná ruka zkušeného a kvalifikovaného maséra. Při neprofesionálním použití této strojové metody dokonce hrozí vážné zdravotní riziko v podobě nenávratného poškození lymfatických cest.

Jednorázová masáž nestačí
S masáží se svěřte do rukou odborníkům. Sama si ji provést určitě nedokážete a snažit se do tajů lymfomasáže zasvětit svého partnera je nejspíš dost nereálné. Navíc zrovna on nemusí znát všechna vaše tajemství! Masáž by se na poprvé měla opakovat až 10krát s 5 až 7 denní pauzou mezi jednotlivými masážemi. Následovat by pak mělo opakování 1x za měsíc i v případě odeznění problémů.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz