Manolo Blahnik – The Art of Shoes

zpět

Nechte se zlákat kouzlem jedinečné výstavy, která jistě potěší každou ženu a každou milovnici bot. Manolo Blahnik je ve světě luxusní obuvi pojem. Jeho boty obouvají ty nejznámější celebrity z celého světa. Vybrané kousky, přesněji 212 párů, můžete nyní zhlédnout na výstavě přímo v Praze.

Kouzelník mezi obuvníky a to doslova
Museum Kampa představí výstavu kouzelníka mezi obuvníky, Manolo Blahnika, jehož mistrovské kousky se proslavily především díky seriálu Sex ve městě a filmu Marie Antoinetta. Ve výstavních prostorách bude možné spatřit Manolo Blahnik Suntaxa, série Architectural Lizzard, Botanical Hoffmann a Art.

Manolo Blahnik vyrostl na Kanárských ostrovech, žije v Británii, ale má české kořeny. Jeho otec byl českým občanem, žil a pracoval před druhou světovou válkou jako lékárník nedaleko pražské Kampy.

Móda je synonymum nekonečné kreativity
Na jeho díle je možné dokumentovat, jak volné umění, abstrakce, dílo Mondrianovo, Kupkovo nebo malířský rukopis Velasquezův či Viscontiho aristokratická tvůrčí posedlost, přímo vstupují do tvůrčí složky čehosi jen zdánlivě přízemního, dámských bot. Díky Blahnikovu umu, pečlivosti a inspiraci ve světovém umění výtvarném a filmovém, vznikne dílo, jež se dá obout. Mísí se retrostyly z několika kultovních epoch dvacátého století, stejně jako rokoková hravost a smyslnost.

Jedinečná expozice
V retrospektivně pojaté expozici najdete přes 212 různých typů bot, které se vyznačují originalitou, nejlepšími materiály i ruční prací. Až do 12. listopadu pak můžete zhlédnout nejen samotné boty, ale také originály kreseb, podle nichž boty vznikají.

The Art of Shoes
Po Paláci Morando v Miláně a Státním muzeu Ermitáž v Petrohradě je Praha další evropskou metropolí, kam výstava zavítá. Z pražské Kampy poputuje do Národního uměleckoprůmyslového muzea v Madridu, v roce 2018 pak do Baťova muzea obuvi v Torontu. Manolo Blahnik přijede osobně výstavu zahájit.

Kouzlo okamžiku
“The Art of Shoes je intimní retrospektivou 45 let práce jedné z nejvlivnějších postav módní umělecké scény. Blahnikova invence a důmyslné řemeslo se spojily, aby překonaly hranice mezi módou a uměním. Z více než 30 tisíc unikátních návrhů v proslulém soukromém archivu vybral Manolo Blahnik společně s kurátorkou dr. Cristinou Carrillo de Albornoz 212 bot a 80 původních kreseb jako osobní reflexi své práce, zachycující podstatu osobitého designu prostřednictvím jeho vášní a inspirace: architektury, umění, botaniky, literatury, filmografie, 18. století, Itálie, Ruska, Španělska a mnoha dalších kulturních a společenských podnětů a vlivů, jež ho fascinovaly. V souladu s podstatou kulturní výměny bude putovní výstava The Art of Shoes cestovat po oceňovaných a prestižních místech, významných pro Manola Blahnika, jeho práci a život,” Buďte u toho i vy.

Kdy:
Výstava je v plném proudu až do 12.11.2017
pondělí – neděle 10:00 – 18:00

Kde:
Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových
U Sovových mlýnů 2
118 00 Praha 1

Vstupenky:
280 Kč Dospělý
200 Kč Dětské vstupné
200 Kč Senioři 66+, Studenti do 26 let
560 Kč Rodinné vstupné 2+4

Více informací:
www.ticketstream.cz
www.kudyznudy.cz
www.designmagazin.cz (zdroj foto)
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz