Matrace a zdravý spánek

zpět

Průměrný člověk prospí 1/3 celého života a kvalita spánku se přímo podepisuje ve výkonu během dne. Jste ráno unaven(a) a nechce se vám vstát? Je těžké se soustředit na poradách či při práci? Máte chuť si během dne dát dvacet? Míváte těžká víčka a jste podráždění? Tyto a mnohé další jsou příznaky nedostatečné kvality spánku.

Co ovlivňuje kvalitu spánku?
Pro kvalitní a zdravý spánek je potřeba zajistit několik podmínek. Důležité je prostředí, tj. dobře odvětraná místnost, příjemná teplota a pokud je to možné, také ticho a tma. Samozřejmě je velice důležitá psychická pohoda, ale tu už tak jednoduše nezískáme.

Co může pomoci?
Určité činnosti, při kterých se lehce unavíme, a případně zaměstnáme náš mozek jinými - příjemnějšími vjemy. Zjednodušeně - snažme se vymazat myšlenky na denní starosti, shon nebo na nepříjemné události dne. Lepší pocity může navodit i dobře vypadající postel s kvalitní matrací, načechranou peřinkou a polštářem.

Co není pro spánek dobré?
Před spaním bychom se měli vyvarovat velké fyzické námaze, která nás sice unaví, ale nezklidní. Stejně tak sledování nepěkných scén v televizi, hraní některých her na počítači a možná i sledování našeho politického vývoje není ideální.. Daleko lepší je dát si například sklenku dobrého vína a pak myslet na milé a příjemné věci.

Dopřejte si kvalitní spánek
Investice do kvalitního a zdravého spaní je velice důležitá. Nelze odhadnout, kdy se nám to vrátí, ale na úbytku bolesti zad nebo krční páteře bude mít velký podíl dobře vybraná postel a samozřejmě matrace.

Zvolte správnou kombinaci matrace a roštu
Vybírat můžete z mnoha druhů matrací. Každá má své výjimečné vlastnosti a v kombinaci se správně vybraným roštem dokáže divy. Matrace musí vyhovat přirozeným zakřivením těla - v ramenou a bocích musí ustoupit a jinde křivky těla vyplnit. Toho docílíme především fyziologickým zónováním dostatečnou výškou matrace. Běžně se doporučuje alespoň pět zón a výška jádra matrace min. 14 cm.

Každý typ matrace má svoje výhody
Latexové matrace: V latexových jsou zastoupeny přírodní materiály, které výborně kopírují tvar lidského těla.

Pružinové matrace: Pružinové jsou sice na ústupu, ale zase umějí nejlépe odvětrávat a dýchat.

Pěnové matrace: Mají možnost použití různých materiálů s různou tuhostí a mohou být kombinovány s paměťovými pěnami , které také bezvadně kopírují tvar lidského těla.

Správný rošt je neméně důležitý
Zároveň by nikdo neměl podcenit kvalitu roštu do postele , na němž je matrace umístěna. Rošt by měl být dostatečně tuhý, aby nedocházelo k propadu těla především v bederní oblasti, a naopak kvalitní rošty mají tzv. ramenní kolébku, což jsou změkčené lamely, zajišťující větší profilaci v oblasti ramen. Mezery mezi jednotlivými lamelami by měly být maximálně 5 cm.

Rošt a matrace splňují podmínky pro zdravé spaní pouze tehdy, pokud jsou jednotlivé prvky správně zkombinovány, aby si navzájem vyhovovaly.

Postel by měla být dostatečně pevná s možností dobrého odvětrávání. Především pro starší lidi se doporučuje zvýšená úroveň ložné plochy, aby bylo možné z postele lépe vstávat. V naší nabídce je řada kvalitních postelí z masivu , některé i s volitelnou výškou uložení roštů. V kombinaci s matrací si tak můžete sami určit výšku ložné plochy tak, jak Vám to nejlépe vyhovuje.

alt. textKomerční sdělení


vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz