Mavala Manikúra

zpět

Nehty vždy sloužily jako praktická pomůcka, např. na otevření různých drobných obalů nebo ke zvednutí drobných předmětů ze země. V dnešní době jsou navíc nedílnou součástí našeho vzhledu, a proto musíme péči o ně věnovat náležitou pozornost.

Co je to vlastně nehet? Nehet je flexibilní vrstva zrohovatělých buněk, která se formuje přirozeným tvrdnutím (rohovatěním) buněk epidermu. Tento vývoj ovlivňuje více faktorů: genetická dispozice, stravovací návyky, celkový zdravotní stav a životné prostředí. Zdravý nehet roste průměrnou rychlostí 2-3 mm za měsíc. Růst nehtu nepřímo ovlivňuje nedostatek aminokyselin, minerálů a vitamínů (A, B a E) v organismu. Základními komponenty nehtu jsou keratin, voda, lipidy, vápník a železo.

Aby Vaše nehty byly krásné, přinášíme Vám několik rad a tipů na správnou manikúru:
1. Odstraňte starý lak z nehtů pomocí jemného odlakovače Mavala a poté vytvarujte nehty pomocí pilníčku. Vyvarujte se pilování hluboko v okrajích nehtu, nehet tak oslabujete.
2. Pro vytvarování nehtu a udržení délky vždy používejte pilník na nehty. Nůžky a kleštičky jsou příliš radikální a mohou nehty třepit.
3. Nepilujte úplné okraje nehtu, nehet by se mohl rozštěpit.
4. Nepoužívejte železné pilníčky, nehty se při pilování příliš zahřívají a dochází k jejich oslabení. Vhodným řešením jsou Mavala oboustranné pilníky.
5. Kůžičku kolem nehtů nikdy neodstřihujte, můžete utvořit záděry a kůžička potom snadněji tvrdne. Na prevenci proti ztvrdlé kůžičce používejte exkluzivní přípravek Mavala Cuticle Remover (odstraňuje odumřelou kůžičku) nebo Mavapen (olejíček v aplikátoru). Po nanesení přípravku Cuticle Remover okolo nehtu vyčkejte 2 minuty a poté odstraňte (rolováním od středu nehtu ke kořenu) pomocí vatové tyčinky.
6. Pokud jsou Vaše nehty příliš jemné, snadno se lámou a štěpí, pak přichází na řadu Mavala Scientifique (zpevňovač nehtů). Naneste kapičku tohoto zpevňovače na špičku nehtu. Používejte dle pokynů, maximálně 1 až 2x týdně.
7. Lak nikdy nenanášejte přímo na nehet! Vždy používejte podkladový lak! Po ošetření nehtu (viz bod 6) naneste podkladovou bázi Mavala Base Coat 002. Vyhladíte tak nerovnosti nehtu a ochráníte jej před vstřebáváním barevných pigmentů z laku. Podkladová báze nehet chrání a díky mírně lepkavé konzistenci zajišťuje lepší přilnavost a delší životnost barevného laku.
8. Při lakování nehtů dbejte na odstín laku, protože například tmavá barva nehty zkracuje. Radost vám udělají jemné perleťové odstíny z kolekce laků Butterfly od Mavala. Barvu nanášejte třemi rovnoměrnými tahy od nehtového lůžka ke konečkům.
9. Pokud přetáhnete lak na nehtovou kůžičku, použijte korektor v tužce Mavala Correctur a barvu jednoduše odstraňte.
10. Pro fixaci barevného laku a dodání nádherného lesku použijte Mavala Colorfix. Naneste ho na celý nehet a nechejte zaschnout.
11. Pokud spěcháte, použijte Mavadry k rychlejšímu zaschnutí laku. Jedná se o sprej zaručující rychlou a velmi pohodlnou manipulaci. Lak zaschne během okamžiku.


A na závěr několik všeobecných rad:
1. Přílišné slunění a máčení rukou může způsobit vznik pigmentových skvrn. Při práci se saponáty vždy používejte ochranné rukavice a potom ruce ošetřete hydratačním Mavala Hand cream. Tento hydratační krém ochrání Vaše ruce i před přímým sluncem, mrazem a větrem.

2. Provádějte manikúru maximálně 2x do týdne přibližně po dobu 15ti minut a používejte kvalitní přípravky švýcarské značky Mavala.

3. Okusujete si nehty a nemůžete se tohoto nevhodného zlozvyku zbavit? Pomůže Vám k tomu přípravek Mavala Stop. Jedná se o neškodný bezbarvý přípravek s charakteristickou hořkou chutí.

Více informací se dozvíte na www.krasa.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz