Melasa

zpět


Melasa je vlastně extrakt z cukrové třtiny. Získává se při výrobě cukru z cukrové třetiny. V místech, kde se cukrová třetina pěstovala, byla hlavní potravou pro domorodce. V těchto oblastech misionáři zjistili, že se u domorodého obyvatelstva nevyskytovala rakovina, TBC, lepra ani žádné degenerativní kloubní onemocnění.

Melasa velmi širokou soustavu stopových prvků a organických látek: Vápník, hořčík, fosfor, železo, draslík, sodík, zinek, měď, chróm, glukózu, sacharózu, nenasycené mstné kyseliny linolovou, linoleovou, olejovou, vitaminy skupiny B (kyselinu listovou, kobalaminy, riboflavin, pyridoxol, nikotinamid, kyselinu pantotenovou), inositol, kyselinu fosforečnou. Dále obsahuje důležité enzymy. Melasa je asi nejbohatší na vápník a hořčík a obsahuje je ve vyvážené a pro lidský organismus velmi dobře vstřebatelné podobě.

Po dlouhodobé a pravidelné konzumaci melasy dochází k pročišťování lymfatického systému, zlepšuje se funkce svalů. Po obnově synoviální blány, která tvoří výstelku pouzdra u kloubů a vlivem pokračující regenerace mizí bolesti,opotřebení a artróza. Melasa dále příznivě působí na srdeční sval a může velmi zmírnit nemoc zvanou angina pectoris. Regeneruje krvetvorbu, cévní řečiště, harmonizuje nervový systém a obnovuje činnost žláz z vnitřní sekrecí. Povzbuzuje organismus při dlouhodobém pracovním vytížení, stresu, chronické únavě a pocitech slabosti. Dále melasa upravuje krevní tlak, léčí anemie (nedostatek železa), hojí záněty, otevřené bércové vředy, hemoroidy, trombózu, kožní neduhy - ekzémy a lupenku, mírní alergické projevy, astma, odstraňuje průjem i zácpu. Vnitřní podávání melasy pomáhá při léčení infekční žloutenky typu A.Melasu v naší republice testovali někteří známí lékaři a onkologové a byli překvapeni jejím působení při různých typech zhoubných nádorů. Proto se onkologickým pacientům velmi doporučuje pravidelná a dlouhodobá konzumace melasy. Zevně si ji mohou nanášet na kůži, která je spálená po ozařování. Melasa pomůže zlikvidovat karcinom. U těchto pacientů se doporučuje 6x denně 1 čajová lžička melasy, nejlépe zapít sklenicí vody.

Melasa velmi dobře zabírá i u chronické zácpy, kterou trpí velké procento populace. U zácpy se doporučuje pít vlažný melasový nápoj nalačno. Připravíme si jej tak, že 1 čajovou lžičku melasy zalijeme 2 dcl horké vody, zamícháme a pijeme po doušcích. Jestliže by vám děla problém tento nápoj vypít, stačí když si dáte 1 čajovou lžičku melasy do úst a zapijeme 2 dcl vody.

Výživnou pleťovou masku si můžete připravit sami doma, když si do denního krému přimícháte 1 lžičku melasy a nanesete na pokožku. Můžete si připravit i čistou melasovou masku bez přidání další ingredience. Necháme působit 25 minut a pak dobře opláchneme. Zevní používání je výborné a hlavně regenerační u různých typů ekzémů, lupenky a alergických kožních projevů.

Melasu můžeme podávat již dětem od 6. měsíců věku v množství 1x denně na špičku čajové lžičky. Pravidelným podáváním jim zaručíte celou škálu důležitých látek pro jejich správný růst a vývoj a také prevenci před civilizačními chorobami a rakovinou. Můžeme ji užívat po celý život bez vedlejších účinků. Dítě okolo 2 let již může dostávat 1 čajovou lžičku denně.

Melasu by měli užívat i těhotné a kojící ženy, senioři, sportovci a vlastně všechny generace, dávkování u zdravých lidí je 2 čajové lžičky denně, zapít vodou. U nemocných je to 4 - 5 čajových lžiček denně. Melasa je to opravdu poklad přírody.

Autor: Simona Grygárková, Dis.
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz