Mělník město vína - WINEFEST 2008

zpět


(Mělník) V sobotu 26. dubna se uskuteční 8. ročník prestižní regionální soutěžní výstavy českých vín s doplňkovou výstavou sektů, vín růžových a přírodně sladkých. Jedná se o soutěž uznanou Ministerstvem zemědělství ČR, zaměřenou na vína z vinařské oblasti Čechy, ale také na vína růžová, přírodně sladká, sekty a letos nově i vína odrůdy Rulandské bílé, šedé, modré a Chardonnay z celé ČR. Akce se bude konat od 10:00 hodin v prostorách Regionálního muzea Mělník.


Soutěž je otevřena pro tyto kategorie:
1.) pro tichá vína (mimo vína uvedená v bodě 2., 3. a 5.) vyrobená producenty, kteří mají sídlo ve vinařské oblasti Čechy a jsou zatříděná nebo budou navržena na zatřídění jako zemská, jakostní, jakostní s přívlastkem.
2.) pro vína "výběr z bobulí", "výběr z cibéb", "slámové" a "ledové" (dále jen PSV vína) vyrobená producenty, kteří mají sídlo ve vinařské oblasti Čechy a ve vinařské oblasti Morava a jsou zatříděná nebo budou navržena na zatřídění jako výběr z bobulí, výběr z cibéb, slámové, ledové.
3.) pro vína růžová (dále jen "rosé") vyrobená producenty, kteří mají sídlo ve vinařské oblasti Čechy a ve vinařské oblasti Morava a jsou zatříděná nebo budou navržena na zatřídění jako zemská, jakostní, jakostní s přívlastkem.
4.) pro sekty vyrobené producenty, kteří mají sídlo ve vinařské oblasti Čechy a ve vinařské oblasti Morava a jsou zatříděná nebo budou navržena na zatřídění jako jakostní šumivé víno stanovené oblasti, aromatické jakostní šumivé víno stanovené oblasti, pěstitelský sekt.
5.) pro vína "Rulandské bílé", "Rulandské šedé", "Rulandské modré" a Chardonnay (mimo vína uvedená v bodě 2. a 3.) vyrobená producenty, kteří mají sídlo ve vinařské oblasti Čechy a ve vinařské oblasti Morava, zatříděná nebo budou navržena na zatřídění jako zemská, jakostní, jakostní s přívlastkem.

www.winefest.cz
www.muzeum-melnik.cz

Zdroj: www.vyletnik.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz