Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

zpět

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě. Jako jeden z nejstarších je zařazen do kategorie A (tj. nespecializovaný festival se soutěží celovečerních hraných filmů) například spolu s festivaly v Cannes, Berlíně, Benátkách, San Sebastianu, Moskvě, Montrealu, Šanghaji nebo Tokiu. Mezi filmaři, buyery, distributory, sales agenty a novináři je považován za nejdůležitější událost ve střední a východní Evropě vůbec.

Festival představí každoročně na 200 filmů z celého světa a pravidelně se na něm objevují slavní a významní filmoví tvůrci. MFF Karlovy Vary je určen laické i odborné veřejnosti a nabízí svým návštěvníkům pečlivě koncipovaný program, kvalitní zázemí a široký servis služeb.

Největší pozornost je věnována tradičním programovým sekcím - Hlavní soutěži, do které jsou vybrány pouze celovečerní snímky natočené v uplynulé sezóně a dosud neuvedené v mezinárodní soutěži na jiném festivalu a sekci Na východ od Západu, mezinárodní soutěži debutů a druhých celovečerních filmů ze střední a východní Evropy, Balkánu, Řecka, Turecka a zemí bývalého Sovětského svazu uváděných výhradně ve světové, mezinárodní nebo evropské premiéře. Vedle Soutěže Fórum nezávislých a Soutěže dokumentárních filmů jsou pro diváky sestaveny tematické přehlídky, zajímavé retrospektivy či pocty výjimečným světovým tvůrcům.

Kdy:
3. 7. 2015 od 10.00 do 11. 7. 2015 22.00

Kde:
Karlovy Vary

Vstupenky:
Cena vstupenky: 80 Kč
Vstupné se slevou: 60 Kč

Vstupenky lze koupit vždy jen na daný den nebo den následující (např. 7. července se prodávají a vydávají vstupenky na filmy 7. a 8. července)

2. července (den před zahájením festivalu) se prodávají a vydávají vstupenky na filmy 3. a 4. července

Pokud chcete maximálně využít možností, které festival nabízí, kupte si Festival Pass, který zahrnuje: denně zdarma až 3 vstupenky na 3 různá festivalová představení a možnost SMS rezervace vstupenek na festivalu.

Pokladny: V areálu hotelu Thermal je návštěvníkům k dispozici 19 pokladen (přímo v hotelu se nachází 6 hlavních pokladen, na F-Baru hotelu je umístěno 8 pokladen, na schodech u hotelu je 5 venkovních pokladen), pokladna Vodafone a Last Minute pokladna. Další dvě pokladny se nacházejí u Grandhotelu Pupp a jedna pokladna je umístěna ve stanovém městečku.

Více informací (a zdroj foto):
www.kviff.com
www.karlovyvary.cz/cs/50-mezinarodni-filmovy-festival-karlovy-vary

Tip:
Sledujte www.ellebeautylounge.cz a uvidíte, kde a jak se líčí a připravují hvězdné looky našich filmových celebrit. Najdete zde spoustu fotek a videí, které nabídnou jedinečnou inspiraci.vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz