Moderní bydlení a nebo bydlení klasické?

zpět

Když se mluví o moderním bydlení, pak si lidé většinou vybavují něco pro úzkou skupinu "těch druhých" kterým je už tradiční či klasické bydlení z nějakého důvodu vzdálené. Jak vlastně dnes, ve 21 století vypadá běžný standard bydlení a jaký je dnes konfekční či běžný design nábytku? A bydlíte vy samy klasicky? Moderně a nebo úplně "obyčejně"? A co to znamená?

Jako moderní bydlení se označuje většinou bydlení kontrastující svou vizáží a charakterem s bydlením klasickým. A jako klasické bydlení pak uvažujeme bydlení v mnohém připomínající typickou měšťanskou domácnost konce 19.století. Když se ale podíváme na nabídku prodejců nábytku, pak zjistíme, že ve většině případů se tento způsob bydlení postupně stává menšinovým a převažuje to, čemu se většinou říká bydlení moderní. Ona klasika se pak spíše označuje jako "stylové" bydlení a jakým si "normálem" či standardem se stává nábytek jednoduchý, bez zdobivých detailů, s převahou pravých úhlů a jednoduchého tvarosloví. Svým způsobem by se dalo říct, že moderní bydlení se stalo klasikou a klasika už je skutečnou starožitností a pokud někomu vyhovuje, pak si pořizuje jako bydlení "stylové"

A co je "moderní"?
Moderní znamená "dnešní" a design nábytku, nábytek samotný a potažmo pak celé bydlení, je ve znamení jednoduchosti, snadné obsluhy, minimální údržby, vysokého ergonomického standardu a střídmé elegance. Svým vzhledem pochopitelně připomíná to, co se zvykově označuje jako funkcionalizmus, purizmus či stokrát skloňovaný minimalizmus.

Zdraví, bio bydlení, bio nábytek...
Vzhledem k vysokému tempu doby a značné stresové zátěži, informačnímu smogu atd. je stále aktuálnější efektivní odpočinek. Návrháři tedy kladou velký důraz na zmíněný ergonomický standard a schopnost např. sedacího či lehacího nábytku poskytnout relaxaci a uvolnění. Jednou z vizí je pak cosi jako "bio nábytek", který by neměl jen zdraví podporovat, ale také uživatele aktivně stimulovat nebo přímo léčit.

Zdoj: www.living.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz