Muži a krajka - absurdita nebo realita?

zpět

Vysloví-li se krajka pro muže, co vás napadne? Pánové se nejspíš osypou, dámy zašklebí. A co na to říkají módní odborníci? Ty se zatím krajkou pro pány nezabývají, ale nikdy neříkej nikdy.

Ačkoli žijeme v moderní době 21. století, krajka je ryze dámskou záležitostí. Toto nepsané pravidlo respektují muži, ženy, a především prozatím i módní návrháři. Jsou to právě oni, kdo vnášejí do šatníků inovaci a bourají tak zavedené zvyklosti. Ovšem co se týče krajky pro muže, nepouštějí se ani oni na tenký led, kterým rozhodně tato oblast módy je.

Důvod? Ten je prostý! Neutrpěla by tím jen mužnost našich drahých poloviček, ale padly by tak veškeré hranice mužskosti. Když se řekne muž či chlap, tak si rozhodně nevybavíte jako první metrosexuála, ale pořádného chlapa, který sice nezapáchá jako tchoř, ale ani na sobě nemá ani jeden "ženský" prvek.

Všichni moc dobře známe pojem unisex, který ?zavedl? Calvin Klein, ale toto by nebylo unisexové. To by bylo jednoduše už příliš. Krajka je bezesporu ženskou záležitostí, ženskou výsadou a ztělesněním ženskosti. Ale neříkám, že musíte zastávat stejný názor. Co člověk, to většinou názor a vkus. Toto pravidlo neplatí ale 100%.

Řekla bych, že si bez problému dokážete představit v krajkovaném sexy prádle ženu a její půvabné křivky. Působí to sexy a rozhodně to dokáže připoutat mužskou pozornost. Ovšem dokážete si také představit muže v krajkovaných boxerkách? Nesnažte se této představě vyhnout, i když to asi nebude nejpřitažlivější "obrázek". Někoho to může pohoršit, jinému se to může zalíbit. Ale prozatím je to vše jen fatamorgánou budoucnosti.

Když bychom se však inspirovali minimalismem a aplikovali ho na krajku a muže, nemusel by z toho vzniknout špatný nápad. Pánská košile, ne však klasická, obohacená o prvek krajky kolem lemu zapínání knoflíčků. Vesta se zády z hedvábí, na kterém je decentní krajka. V pánské módě se ujalo hedvábí i satén. Tak proč by to také nemohla být krajka? Důležité je zahodit předsudky a dívat se na krajku v pánském šatníku s lehkým odstupem.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz