Nachlazení a chřipka

zpět

Ze všech stran na nás útočí informace o chřipkových epidemiích. Počasí je také docela nevlídné, takže i jen pouhé nachlazení na nás "číhá za každým rohem".

PREVENCE JE ZÁKLAD:
Prevence proti všem těmto bacilům je trošičku dlouhodobější záležitost, která by se měla začít již na podzim, nejlépe v říjnu. Tou nejlepší ochranou je eleuterokok nebo třapatka nachová(echinacea), užíváme nejlépe ve formě tinktury 3 x denně 15 kapek po dobu 5 až ž měsíců. Vitaminy nám dodá rakytník řešetlákový, který je běžně k dostání ve formě šťávy, sirupu či čaje. Užíváme jej 1 čajovou lžičku co druhý den. Kdo nezačal s prevencí včas, musí doufat, že bude mít štěstí a respirační choroby se mu vyhnout. Velmi rozumným řešením ale je připravit si dopředu pár přírodních přípravků do domácí lékárničky, aby nás nic nezaskočilo.

TEPLOTA:
Teplota je velmi důležitým jevem, při které se tělo samo brání proti bacilům. Pokud nepřesahuje 39 stupňů Celsia, tak bychom ji neměli nikdy chemicky snižovat. Nechejte svůj organismus pracovat, on si poradí.

Jestliže horečka trvá více než 2 dny nebo je vysoká pomůžou chladivé zábaly nohou, rukou nebo celého těla a čaj připravený z květu bezu a květu lípy v poměru 1:1. Připravíme si ho tak, že 1 polévkovou lžíci této směsi přelijeme půl litrem vroucí vody a necháme 15 minut louhovat. Po uplynutí této doby dobře přecedíme, nalijeme do termosky a popíjíme po douškách. Můžeme přisladit medem.

POSÍLENÍ ORGANISMU:
Výborným prostředkem na posílení nemocí oslabeného organismu a zároveň vynikající dezinfekcí je silná česneková polévka. Uvaříme jí pouze s bramborem. prohřeje organismus a povzbudí.

BOLEST V KRKU:
Na bolesti v krku jsou výborné kloktadla:
1. Do 2 dcl teplé vody přidáme 2 čajové lžičky mořské soli. Promícháme a kloktáme.
2. Do 2 dcl teplé vody přimícháme 1 polévkovou lžíci citrónové šťávy.
3. Do 2 dcl teplé vody přidáme 1 čajovou lžičku propolisové tinktury. Pozor na alergii na včelí produkty!
Můžeme si krk vytřít například 100% přírodním tea tree olejem(čajovníkovým).

VITAMÍNY:
Všechny potřebné vitaminy nám dodá rakytník řešetlákový, nejlépe ve formě šťávy či sirupu. Po dobu nemoci užíváme 1 čajovou lžičku denně. Můžeme si i vařit šípkový čaj s medem.

HLENY:
Nejlepšími pomocníky na vykašlávání hlenů jsou jitrocel, divizna, lékořice, podběl či prvosenka. Používáme je ve směsích nebo samostatně. Doba užívání by neměla přesáhnout 10 dní.

AROMATERAPIE:
Aromaterapií si také můžeme velmi pomoct. Díky éterickým olejům si krásně vyčistíme vzduch od choroboplodných zárodků, uvolní se nám hleny, pročistí nos, celkově se zklidníme a tím pádem i nemoc lépe sneseme. Vhodnými éterickými oleji jsou šalvěj, eukalyptus, levandule, tymián, tea tree oil, jalovec. Na lahvičce musí být vždy uvedeno 100% přírodní, jinak obsahuje syntetické látky, které nejsou vůbec léčivé, spíše škodí. Tyto oleje používáme do aromalampy.

Respirační onemocnění jsou velmi nepříjemné, ale díky přírodním prostředkům a klidu na lůžku se dají dobře zvládnout.

Autor: Simona Grygárková, Dis.
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz