Nahlédněte do výroby klavírů Petrof

zpět

V Hradci Králové sídlí světoznámá firma Petrof, která vyrábí klavíry a pianina s nezaměnitelným romantickým zvukem. V Muzeu klavírů továrny Petrof v Hradci Králové si prohlédnete zhruba dvacet nástrojů včetně nejstarších modelů pian a klavírů. Prohlídku muzea je zároveň možné spojit s exkurzí do výroby těchto hudebních nástrojů.

Firmu Petrof založil Antonín Petrof v roce 1864 a během následujících 35 let se mu s pomocí rodiny podařilo z malé dílny vybudovat prosperující továrnu vyvážející klavíry a pianina do celého světa. Úspěch firmy je vystavěn na poctivé ruční práci, pečlivém výběru materiálů, zkušených řemeslnících a na inovacích. Mnohé se během 150 let existence firmy změnilo, ale tyto hodnoty, které pomohly Petrofu stát se jedním z předních světových výrobců, přetrvaly.

V rámci oslav 150. výročí oslav založení rodinné firmy bylo otevřeno Muzeum Petrof s mimořádnou expozicí hudebních nástrojů. Nově zrekonstruované prostory dřevovýroby nabízí k obdivu unikátní klavíry, pianina, harmonia, doplněné naprostými perličkami tohoto krásného řemesla.

To však není vše! Zájemci se mohou vydat s průvodcem do výrobny těchto nádherných nástrojů a sledovat tak proces vzniku klavíru od neopracovaného kusu dřeva přes ladění až po přípravu na expedici k zákazníkovi. Do Muzea Petrof a na exkurze je nutná předchozí rezervace na tel. 725 753 882 nebo přes formulář, který najdete na webových stránkách muzea.

Otevírací doba muzea:
Období: leden - prosinec
úterý 09:00 - 16:00
čtvrtek 09:00 - 16:00
sobota 09:00 - 16:00

Kde:
Petrof, spol. s r.o.
Na Brně 1955
500 06 Hradec Králové

Kdy:
Muzeum je otevřeno každou LICHOU sobotu (v lichém týdnu).

Vstupenky:
Cena: 60 Kč
Snížená cena: 40 Kč
Rodinné vstupné: 150 Kč

Více informací:
www.petrof.cz

Zdroj:
www.kudyznudy.czvyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz