Naličte se jako asijská kráska

zpět

Letošní haute couture kolekce značka Armani privé se nesla v duchu východu, a to jak po stránce návrhářské, tak i po stránce kosmetické. Výrazné, ale užší oči, mikáda s ostrými hranami anebo drdoly, které jsou tolik typické pro asijské krásky, rozhodně nechyběly.

Co se týče základního make-upu, nesáhla značka Armani privé do žádných extrémů. Volila klasické denní líčení. Spíše světlejší make-up, lehká tvářenka a světlejší pudr, popřípadě ještě korektor – to zvládáte nejspíše doma každý den. Základem pro tento přirozený výraz je lehký krycí make-up. Nepravidelnosti překryjte korektorem. Krémová tvářenka je v barvě meruňkové růžové a propůjčuje tvářím zdravý výraz. Pudr pak doladí poslední detailní nedostatky.

ličení


Výraznější řasy dosáhnete opakovaným nanášením řasenky
Pokud jde o řasy, Armani volí delší řasy u venkovních koutků, jednoznačně ale vsází na řasy výrazné. Tip pro vás: na krátké řasy je vhodná řasenka prodlužovací, na rovné řasenka tvarovací, která řasy otočí vzhůru, na řídké pak řasenka zhušťovací, která řasy zhustí i prodlouží. Nejdůležitější je však správná technika líčení – nezapomínejte otírat přebytečné líčidlo z kartáčku a dodržujte pravidlo nejprve líčit dolní, a teprve potom horní řasy – vyhnete se nepříjemnému otiskování řasenky na horní víčko. Při zaschnutí první vrstvy můžete pro zvýraznění po vzoru Armaniho řasy u vnějšího koutku nalíčit ještě jednou.

Oči si linkou protáhněte ve stylu asijských krásek
Z palety očních stínů byla na molech jediným vítězem uhlově černá, navíc atypicky tvarovaná. Pokud si budete chtít víčka ve stylu Armaniho zkusit doma, veďte štětečkem rovnou linku směrem od vnitřního koutku podél horní linky oka až téměř na konec obočí. Totéž zopakujte o několik milimetrů výše, krajní body linek spojte a vzniklou plochu pečlivě vybarvěte. Hrany stínů by měly být ostré a pokud možno co nejméně rozmazané či hrbolaté.

Světlejší rtěnka dělá módní objemné rty
Rty jsou líčeny světlými odstíny rtěnky, rty ale působí výrazně a objemně. Někomu je z hůry dáno, jinému ne. V dnešní době ale máme už snad na všechno nějakou tu fintu – pokud jde tedy o větší rty, rady zní takto: Při nanášení podkladu přejeďte i rty a světlou konturovací tužkou v barvě rtů (ne tmavší) obtáhněte precizně vnější konturu rtů. Pokud si dáváte lesk, můžete velmi opatrně přetáhnout horní okraj rtů v srdíčku. Pravidlem pak je, že světlá rtěnka dělá rty objemnější.

Hlavní tipy pro líčení ve stylu Armani Privé:
- Nenápadný make-up tváře bez výrazných tvářenek.
- Zvětšené oči ve stylu asijských krásek.
- Výrazné černé a šedé stíny.
- Výrazně zvětšené rasy, zejména u venkovních koutků oka.
- Zesvětlené obočí – až šedobílé.
- Tmavý až černý lak na nehty.
- Barevně nenápadná světlá rtěnka, ale zvětšené rty.

Zdroj: www.moda.cz




vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujeme



provozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz