Napijte se bez obav... a bez konzervantů & barviv

zpět

Pokud jste někdy přemýšlela, jaký nápoj je pro vaši neposednou ratolest ten nejlepší, přinášíme několik rad pro výběr toho správného "pitíčka". Dětské nápoje bývají často terčem kritiky pro údajně vysoký obsah cukru a vysokou energetickou hodnotu. Ale toto zjednodušené (a bohužel často jediné používané kritérium) není pro výběr dětského nápoje nejdůležitější.


Odborníci doporučují vzít v úvahu i další vlastnosti, například:
Jaký typ cukru nápoje obsahují - je lépe volit nápoje dochucené pouze přírodními formami cukrů (například glukóza, fruktóza nebo glukózo-fruktózový sirup), které jsou pro tělo snáze zpracovatelné než běžný řepný cukr - sacharóza.
Obsah konzervačních látek a umělých barviv - nápojům s těmito složkami je lépe se vyhnout.
Podíl ovocné složky - čím vyšší ovocný podíl, tím více vitamínů a vlákniny je v nápoji, ale zároveň se zvyšuje jeho energetická hodnota.
Obsah vitamínů - může jít zejména o vitamíny A, B, C a další, záleží na typu nápoje. Je na místě věnovat pozornost podílu doporučené denní dávky vitamínů v nápoji, který výrobce uvádí na etiketě.

Všechny zmíněné vlastnosti splňují například nápoje Kubík Play a proto jsou vhodnou volbou mezi dětskými nápoji. Kubík Play neobsahuje žádné konzervační látky ani umělá barviva, pro dochucení je požitý glukózo-fruktózový sirup, má 20 % ovocný podíl a je kvalitním zdrojem vitamínů, zejména A a C. Díky přiměřenému obsahu ovocné složky se hodí i jako pití k zahnání letní žízně a současně doplní energii. To je přesně to, co naše děti o prázdninách, kdy nemají stání, potřebují.

Více na www.medakubik.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz