Náramné náramky pro vaše potěšení

zpět

Přemýšlíte nad originálním dárkem pro své blízké a nemůžete investovat příliš? Zkuste vyrobit náramek přátelství. Barevná ozdoba je trošku pracnější a vyžaduje cvik. Ten ovšem časem lehce získáte. Vaše přátele jistě ručně vyrobený dárek potěší a ocení vaši snahu.

Prvním krokem k náramku Přátelství je nákup bavlnek. Obhlédněte nabídku v galanterii či na internetu a vyberte si barvy, které později budete používat ke zhotovení dárku. Fantazii se meze nekladou, nezapomeňte ovšem, že jednotlivé jemnosti bavlnek by mely být přibližně stejné. Na náramku by se tvořily různě velké uzlíky. Co se značek týče, nejlepší a také nejlacinější jsou ty české. Nedisponují tak širokou škálou barev jako zahraniční, mají ovšem výbornou pevnost. Vyhnete se tak riziku přetrhnutí během uzlíčkování, což je asi to nejhorší, co by se vám mohlo stát.

Náramky pocházejí ze Střední Ameriky a lidé se jimi obdarovávali při různých příležitostech. Obdarovaný musí náramek nosit, dokud se sám neušpiní, neodře a neupadne. Nový náramek Přátelství se připevňuje na zápěstí třemi uzlíky a při jeho uzlíčkování je třeba myslet na nějaké přání pro přítele, kterému je určen.

Existuje nepřeberné množství druhů náramků a jejich splétání. Například proužkovaný vzor, vytváření vzorovaných véček, uzlíčkování barevných vlnovek či tvoření nápisů přímo na náramku pomocí barevných bavlnek. Základem je zvládnout nejjednodušší vzor- vytváření barevných proužků. Na výrobu náramku přátelství si připravte svírací špendlík, bavlnky a polštář. Zhruba metrovou délku jednotlivých bavlnek upevněte na konci pevným uzlem. Svírací špendlík propíchněte uzlíkem a uchyťte na polštáři. Jednotlivé bavlnky si rozprostřete na polštáři a začnete splétat první řadu. Bavlnkou, která leží nejvíc vlevo postupně obtočíte i zbývající a dále pokračujete i s dalšími barvami. Postupně vznikají barevné řádky, dokud se vám náramek nezdá dostatečně dlouhý. Zbytek bavlnek spleťte do copánku. Váš náramek přátelství je hotov.


Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz