Naučte se správně dýchat

zpět

Člověk dýchá, a proto žije. Člověk žije, protože dýchá. Ale jak dýchá? Podle průzkumů, většina lidí dýchá nedostatečně zhluboka. Proč? Lidský organismus je každý den vystaven vysoké fyzické a psychické zátěži. Jsme ve stresu a dýcháme rychleji. Přesto se nám do krve dostává méně kyslíku a tělo takto získaný kyslík nedokáže využít k regeneraci.


Zkusme tedy nahradit rychlé povrchní dýchání, dýcháním hlubokým, břišním. Ale to se
musíme naučit. Zde nám pomůže jóga.

Se zkříženýma nohama se posadíme na zem, ruce položíme na kolena a spojíme prostředníček s palcem - to umožní lepší proudění energie tělem. Nosem se zhluboka nadechneme do břicha (břicho se vyklene dopředu) a počítáme přitom do deseti. Na deset dob potom zhluboka vydechneme všechen vzduch z břicha. Toto cvičení opakujeme alespoň pětkrát a snažíme se přitom na nic nemyslet.

Pomáhá i střídavé dýchání nosem: při nádechu stiskneme palcem jednu nosní dírku, nadechneme se, stiskneme prsteníčkem druhou a vydechneme.

A nakonec to nejlepší a nejkrásnější dechové cvičení, a to je smích. Smějme se často a s chutí - život bude hned nejen veselejší, ale i zdravější.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz