Nebaví vás všechny ty technické vymoženosti? Pořiďte si platformu "5v1"!

zpět

V jednom z rozhovorů, který známá výstřední návrhářka Vivienne Westwood poskytla médiím, byla dotázána, zda i v budoucnu bude trvat na tom, aby modelky na jejích módních přehlídkách byly obuté do střevíců na platformě. Právě Naomi Campbell upadla přímo na molu vinou bot na vysoké platformě. K velkému zklamání Naomi Campbell Vivienne opáčila: "Naomi, myslím si, že jsi Afrodita současné módy a určitě budeš i nadále nosit boty na platformě, protože v nich vypadáš úchvatně. Dokonce i tvůj pád byl úchvatný..."

Naomi Cambell nebyla ale jediná, která kvůli botám na platformě upadla. Bývalá Spice Girl Emma Bunton si dokonce vyvrkla kotník, když odcházela z televizního studia ve střevících na vysoké platformě.

Podle britské statistiky, je každoročně na 220 tis. lidí nuceno navštívit lékaře, kvůli zdravotním problémům vyvolaným nošením nevhodné obuvi. Pro všechny příznivkyně platformy a také vysokých podpatků máme dobrou radu: cvičte pravidelně, zaměřte se na svá chodidla, nejlépe vám prospějí protahovací cviky.

Velikou výhodou bot na platformě je samozřejmě výška podpatku, či lépe řečeno podrážky. Taková platforma vás může udělat vyšší třeba až o 10 cm. A jestli je platforma boty dutá, může vám sloužit třeba i jako tajná skrýš:) Platformy působí hravě a mladistvě.

Britští designéři se již tradičně odlišují od kontinentálních evropských tím, že přicházejí s avantgardními nápady. Na podzim loňského roku se rozhodli uspořádat defilé pod názvem "The Platforms", na němž představili zcela nový neotřelý pohled na módu pro nožku - boty na obrovské platformě s mini LCD displejem a MP3 přehrávačem.

Autoři těchto bot mysleli především na takzvané lehké děvy, neboli představitelky nejstarší profese na světě, a tak doslova "nacpali" platformu všemožnými technickými novinkami. Přitom mysleli na bezpečí jejich majitelek a propagují svůj výtvor jako "ideální prostředek sebeobrany v případě ohrožení života". Do těžké platformy integrovali tlačítko spojení se službou 911 a systém GPS, který umožňuje okamžité spojení s blízkými a příbuznými a předání zprávy, že vám hrozí nebezpečí. Kromě toho je do platformy zabudována teleanténa, rádio, funkce odesílání elektronické pošty a MP3 přehrávač.

A kdo z návrhářů vsadil na platformy? Louis Vuitton, Marc Jacobs, Dolce&Gabbana, Moschino a mnoho dalších.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz