Neberte muži pocit svobody a iluzi supermana

zpět

Neboli nepodrobujte ho kontrolnímu výslechu, čímž mu zasahujte do jeho výsostných vod loveckého soukromí a nevyčítejte mu jeho chyby, drásáte mu tím jeho ješitné ego.

Nedávejte mu zbytečné otázky
Zdrží-li se někde, neptejte, kde byl, co tam dělal, s kým tam byl, kolik toho vypil. Jde-li někam, neptejte se: kam jde, kdy přijde, s kým jde, proč tam jde apod. Když půjde za milenkou, nebo někam kam nechcete, aby chodil, stejně vám bude lhát. I otázku - kdy se vrátí - považuje za zbytečnou, protože většinou nikdy sám neví, kdy přijde.

Nepodrobujte ho výslechu
Pokud při dávání prádla do pračky najdete v jeho kapsách nějaký podezřelý lísteček se vzkazem, nepodrobujte ho výslechu: Kdo ti to píše? Kdo je Marie? apod. Pouze ho taktně upozorněte na lístek, který si zapomněl v kapse kalhot. Vyslýchat ho nemá smysl. Pokud se jedná o milenku, stejně ji bude vydávat za svou kolegyni či klientku, anebo se vám bude snažit nabulíkovat, že mu tam ten vzkaz strčili kolegové z legrace. A někdy byste se mohla dozvědět i něco, co byste radši vědět neměla, nebo nechtěla. Někdy méně (vědět) znamená více.

Nedávejte mu za příklad jiné muže nebo dokonce jeho vlastní kamarády.
Jen ho podráždíte, vyvoláte zbytečnou hádku, která skončí vyčítáním vašich vlastních chyb, chyb dětí, které vy omlouváte, nebo chyb vašich rodičů. Anebo vás odbude větou: "Tak sis měla vzít Tondu."

Nevyčítejte mu jeho zlozvyky.
Nevyčítejte mu špinavé ponožky rozházené po bytě, pití piva, či koukání na fotbal. Pokud chcete, aby přestal chlemtat 10 piv denně, upozorněte ho na jemně na pivní břišní mozol, který mu nesluší. Pokud chcete, aby neházel špinavé ponožky po bytě, vymyslete si historku, jak vaše kamarádka (nejlépe nějaká sexy kočka) o jeho špinavé ponožky pohozené na zemi zakopla a strašně se divila, jak on takový gentleman (či superman) může mít tak nechutné zvyky. Samozřejmě mu předtím musíte říct, že vás ona svou návštěvou zaskočila a vy jste je nestačila hodit do koše na prádlo. Jinak by své faux pas považoval za vaši chybu.

Muž potřebuje nejenom pocit svobody, ale i iluzi supermana, k němuž jeho drahá vzhlíží s obdivem. Proto ho nelze peskovat jako malé dítě, i když se tak často chová, ale je nutné s ním hrát hru na dospělého chlapáka supermana. Podle rad našich prababiček recept na šťastné manželství spočívá v umění ženy, hrát se svým drahým loutkovou komedii. Neboli držet se přísloví - muž je hlava rodiny a žena krk, který s ním otáčí. Ovšem žena tak musí činit nenápadně a nechat svému drahému pocit, že všechna svá rozhodnutí učinil sám ze své svobodné vůle.


Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz