Neberte svému tělu tuky - jsou velice důležité pro správné fungování našeho organismu

zpět

Chcete zhubnout a tak se snažíte vyloučit z jídelníčku všechny nebo co nejvíce tuků? Pozor na to! Právě nesprávný přístup k množství tuků užívaných při dietách vede k opačnému efektu - místo, abyste zhubla, přiberete. Zdravé tuky vaše tělo potřebuje, i když držíte dietu!

Při pohledu na modelky, herečky a zpěvačky, které na stránkách dámských časopisů vypadají přinejmenším jako bohyně, se v každé z nás zvedne vlna závisti a zároveň nás bode u srdíčka když si uvědomíme, že takhle nikdy vypadat nebudeme. Svému snu se však snažíme co nejvíc přiblížit - a protože požadujeme výsledek velmi rychlý a efektivní, začneme držet drastické diety, během nichž možná shodíme několik kilogramů během velice krátkého časového intervalu, zároveň tím však ničíme svoje tělo, poněvadž se mu nedostává důležitých živin, a to už vůbec nemluvím o záludném jo - jo efektu.

Ano, již zmíněné modly - modelky, zpěvačky, herečky a další celebrity, možná vypadají nádherně v televizi či na fotografiích, ne však přímo zásluhou vlastní, ale zásluhou šikovných stylistů a dalších lidí, jejichž náplň povolání netvoří nic jiného, než že celebrity od rána do večera obskakují a starají se o jejich krásný vzhled.

Není všechno zlato, co se třpytí
Kdo by potom při takové péči nevypadal nadpozemsky krásně? Dokonalý make - up těch nejdražších značek, plastické operace, liposukce, hubnoucí kůry, zábaly proti tuku a celulitidě... Ale večer, po odlíčení všeho make - upu a odstranění ostatních zkrášlujících prostředků, vypadají tyto ženy jako obyčejné smrtelnice, ba možná hůř. Drastickými dietami, nadměrným cvičením, plastickými operacemi a přehnaně silnou vstvou make - upu a líčení si ničí své tělo a zdraví. Přitom existuje velice jednoduchá cesta ke kráse a k nádherné postavě a zároveň k udržení vysněné váhy. Zvládnete to hravě bez drahých operací a hubnoucích kůr. Nuže, s chutí do toho!

Krásná, zdravá a spokojená sama se sebou
Základním problémem hubnutí je velká a nesmyslná fáma, že se musí z jídelníčku vypustit tuky. Tak tomu však opravdu není. Tuk je pro lidské tělo velice důležitý a plní zásadní funkce našeho organismu. Příjem tuku během diety by neměl klesnout pod 20 % celkového energetického příjmu. Samozřejmě se musí odlišovat zdravé tuky, nezbytné pro naše tělo, a ty škodlivé. Zdravými tuky se myslí Omega 3 a Omega 9 mastné kyseliny. Tyto tuky regulují činnost srdce a cév, činnost pohlavních orgánů a nervový i imunitní systém.

Nedostatek zdravých tuků se projevuje obtížným hubnutím, neustálým pocitem hladu, depresemi, chutí na sladké, únavou či vypadáváním vlasů,... Nedostatek omega - 3 tuků dokonce může vést až k nemocem srdce a dalším vážným chorobám. Tyto zdravé a nezbytné tuky konzumujte v podobě tučných ryb, avokáda, vlašských ořechů, oříšků kešu, listové zeleniny (jako např. hlávkový salát, špenát), semenech a v olejích (lněném, panenském či olivovém). Naopak se vyvarujte pojídání umělých tuků, které jsou obsaženy v margarínech, máslech ?- a to i pomazánkových, smažených jídlech, sladkostech, sušenkách či průmyslově vyráběných potravinách.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz