Nebuďte na Vánoce smutní

zpět

Období Vánoc je velmi zvláštní čas. Staří Keltové se domnívali, že v tomto čase proniká na Zem nejvíce negativní vesmírné energie. Někteří lidé mají v tomto čase pocity osamění a tísně či různé úzkosti. Jiní jsou skutečně sami.

Aromaterapie nám nabízí spoustu éterických olejů, které nám mohou pomoci přenést se přes různé negativní pocity - pomohou nám například od pocitu osamělosti, dodávají nám vědomí spojení se životem, posilují nás při pocitech bezcennosti a bezmocnosti.

ÉTERICKÝ OLEJ BENZOOVÝ:
Jedná se o pryskyřici z velkého tropického stromu, který se vyskytuje v Indonésii a Thajsku.
Tato silice má jemně nasládlé až vanilkové aroma, lehce kořeněné s ovocným nádechem. Je to úžasná vůně pro krátké zimní dny a dlouhé večery. Posiluje psychiku, harmonizuje, snižuje nervové napětí. Přináší do duše pocit bezpečí a klidu. Kombinace benzoinu a pomerančového éterického oleje vytvoří krásně voňavou kompozici.

LEVANDULE:
Éterický olej z levandule podporuje vlastní obranyschopnost organismu, zklidňuje, pomáhá při nervovém napětí, depresích, nespavosti. Tato silice pomáhá udržet emoční a duševní rovnováhu. Přináší vřelost, sebenaplnění a pohodu. Levandule je velmi oblíbenou vůní, je vhodná již pro novorozence.

MANDARINKA:
Mandarinkový éterický olej má nádhernou sladkou vůni. Jemně stimuluje psychiku, povzbuzuje nervovou činnost a zároveň uvolňuje a zklidňuje. Vnáší do života radost, optimismus a lehkost.

YLANG-YLANG:
Tento éterický olej uvolňuje nervové napětí. Má teple nasládlé květinové aroma. Doporučuje se při stavech úzkosti, nejistoty a deprese.Ylang-ylang je silicí bezpečí a domova.

RUŽOVÁ PALMA:
Tato silice je velmi účinná při nervovém napětí, beznaději, úzkosti, zármutku a depresi. Její aroma je svěží, jemně nasládlé. Celkově harmonizuje a zlepšuje náladu. Působí lehce sedativně.

SANTALOVÉ DŘEVO:
Aroma santalu je exoticky orientální. Tato silice odstraňuje depresivní stavy a navozuje dobrou náladu.

BOROVICE:
Vůně borovice posiluje vitalitu, moudrost a pozitivitu, je proto vhodná při pocitech melancholie a pesimismu. Celkově harmonizuje a posiluje.

MEDUŇKA:
Meduňka má nádherné citronové aroma. Celkově uklidňuje a harmonizuje, zlepšuje náladu.

JALOVEC:
Jalovcová silice má svěží, dřevité až borovicové aroma. Tato vůně odvádí splíny a dodává tělu sílu postavit se osudu.

Návod na použití aromalampy:
Do aromalampy nalijeme 2,5 lžíce čisté vody a přidáme tři až čtyři kapky vybraného éterického oleje. Potom zapálíme čajovou svíčku, postavíme na bezpečné místo a necháme provonět místnost.

Ve zimním a vánočním čase můžou éterické olejíčky provonět nejen naše byty, nemocnice, sanatoria, ale také místa, kde by místo radosti mohl být přítomen smutek a osamění.

Autor: Simona Grygárková, Dis.
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz