Nechte se inspirovat 70. léty

zpět

Poohlížíte se po nějakém zajímavém, neotřelém účesu, který prostě nevídáte úplně na každém rohu? Pak vás možná nadchne inspirace fenomenálními účesy 70. let. Jsou sice retro, ale zato stále velmi stylové. Posuďte sami...

V sedmdesátých letech byl osobitý vzhled (ke kterému účes bezesporu patří) klíčem k úspěchu - lidé se totiž mnohem více soudili podle toho jak vypadají, než podle toho z jaké jsou sociální vrstvy. Není tedy divu, že účesy té doby byly dokonale propracované, plné zajímavých nápadů a tedy i naprosto úchvatné.

Léta sedmdesátá jsou jednoznačně érou dlouhých kadeří, ale občas i tak trochu bláznivých účesů, především tedy u mladých lidí, kteří se tímto způsobem snažili vyjádřit svou osobnost. Nějaké to pořádné ?afro? tedy nebývalo žádnou výjimkou.

Hitem v mužských řadách byly ale tak či tak vzdušné, čas od času možná i lehce střapaté, spíše delší sestřihy sčesané na pravou či levou stranu, takzvaný "Shaggy styl".

Po doladění s oblečením jdou účesy tohoto typu snadno jak k romantickému stylu, tak třeba i k rockovému. Jednoduše univerzální řešení, a to jak pro rovné, tak pro kudrnatější kadeře.

Pokud jde o dámy, pro styl sedmdesátých let v zásadě platí čím delší vlasy, tím lepší. Nosily se buďto přirozeně volně rozpuštěné, nebo vyčesané do účesu, který někteří z nás mohou znát pod názvem bob. Jde jednoduše o účes, ve kterém jsou vlasy na hlavě vzadu natupírované či jinak upravené tak, aby jim byl dodán značný objem, u krku pak ale bývají již jednoduše staženy do culíku. Nemalou roli pak hrají různé vlasové doplňky, květiny ve vlasech ale především používání šátků, bez kterých si snad nelze sedmdesátá léta ani představit.

Celá řada účesů ze sedmdesátých let (popřípadě jejich různé variace či příbuzné modely) se dnes objevuje na titulních stranách módních časopisů a najdeme je i u nejedné modelky na přehlídkovém molu, přestože právě ani zdaleka nepředvádí nějakou retro kolekci. Účesy sedmdesátých let jsou totiž velmi stylové a zároveň zajímavé i odlišné, přestože nejsou nijak extrémní. Díky bohatému spektru možných vlasových doplňků jde navíc o účes velmi variabilní a přizpůsobivý, třebaže jde stále o jeden a tentýž. Pokud jde o střih, není na něm asi nic převratného, ale možná o to více nás překvapí, jak nápaditá sedmdesátá léta v oblasti vlasů a účesů byla.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz