Nevyhazujte vánoční hvězdu

zpět

Asi jí také máte doma - a pomalu přestává zdobit. Vánoční hvězda je zejména v posledních letech, téměř nezbytným doplňkem našich zimních interiérů. Jenže čím víc od Vánoc, tím víc připomíná olysalou palmu, ze které přes veškerou péči pomalu opadávají i ty nejkrásnější listy. A tak jí po svátcích leckdo vyhodí. protože se o ni nedokáže postarat tak, aby příští rok opětovně kvetla. Přitom je její pěstování snadné.

Červené zbarvení listenů vydrží několik týdnů, podle výživy rostliny a teploty, ve které se nachází. Při vyšších teplotách rostliny dříve odkvétají, ztrácejí typické zbarvení listenů a listy žloutnou a opadávají. Od této chvíle bychom měli omezovat postupně zálivku, až zůstane na stoncích pouze několik listů. Pak rostlinu seřízneme na 15 - 20 cm (pozor - šťáva, která z rostliny vytéká, je jedovatá, její ronění zastavíme ponořením stonků do teplé vody) a umístíme na teplé a suché stanoviště.

Asi za šest týdnů po seříznutí by měla vánoční hvězda začít opět rašit. V období růstu ji vydatně zaléváme, přemokření však nesnáší. Od října po dobu asi 4 - 6 týdnů musí být rostlina alespoň dvanáct hodin v naprosté tmě, aby se listeny dobře vybarvily. Protože tuto tmavou fázi přerušuje i světlo žárovky nebo pouliční osvětlení, osvědčuje se přikrytí rostliny na potřebnou dobu například lepenkovou krabicí nebo vědrem z umělé hmoty.

Zdroj: www.relaxace.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz