NIGHTWISH - IMAGINAERUM World Tour

zpět

Skupina Nightwish vznikla v roce 1996. Přestože díky propojení metalu s operním zpěvem Tarji Turunen kapela zaujala hned při vydání debutu Angels Fall First (1997), na skutečný úspěch si musela pár let počkat. Finsko si definitivně podmanila “až” v roce 2002 s albem Century Child a Evropu o dva roky později s trojnásobně platinovou nahrávkou Once a singlem Nemo, který pokořil hitparády v sedmi zemích.
Když se však v roce 2005 kapela rozloučila s Tarjou Turunen, tisíce fanoušků znejistěly a nad hlavami Nightwish se vznášela jediná otázka – může kapela bez takhle výrazné vůdčí vokalistky přežít?
Dnes už odpověď na tuto otázku všichni znají. Všechny pochybnosti skupina rozptýlila v roce 2007, kdy se s novou zpěvačkou Anette Olzon a albem Dark Passion Play vrátila na vrcholky hitparád a rozjela se na světové halové turné.

Nightwish nejenže přežili, ale jsou silnější než kdykoliv dříve! Přesvědčili se o tom návštěvníci Tesla Arény před třemi lety a přesvědčit se o tom můžete i vy – 30.dubna 2012 tamtéž.

Zdroj: www.ticketportal.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz