Nikdy nesportuje bez podprsenky!

zpět


Sport formuje nejen naše tělo, nýbrž i ducha. Během sportování se vyplavují endorfiny, které mají blahodárný vliv mimo jiné na naši psychiku. Mimo to však nesmíme zapomínat na naše fyzické vytížení a na vliv sportu, který nemusí být vždy nutně dobrý, na ostatní části našeho těla. Vědci vyzkoumali fakt, který možná není tolik překvapivý, přesto však ho mnoho sportujících žen nebere vůbec v potaz - sportování bez podprsenky ničí naše poprsí.

Pevná a pěkná prsa v žádném případě nesouvisí s vyformovaným a svalnatým tělem. Běhání, aerobik či posilování mají sice úžasný vliv na naše tělo, při posilování pak především na partie, na něž se zaměřujeme, to ovšem neznamená, že stejně příznivý vliv mají i na naše ňadra. Natřásáním našeho poprsí, k němuž dochází při sportu, se naše chlouba nenávratně ničí.

Sportovní podprsenka poškození tlumí
Ňadra při běhání a skákání vykonávají osmičkový pohyb, což narušuje prsní tkáň a úpony a může vyústit až k povislému poprsí. Tento destruktivní jev ještě navíc posiluje většina žen, které cvičí v triku bez podprsenky, a co se děje pod tričkem žádná z nich nedomýšlí. Navíc, čím jsou prsa větší a těžší, tím větší je míra poškození prsní tkáně a pojiv. Řada žen investuje při sportu do kvalitní obuvi, moderního sportovního oblečení a doplňků, a pod drahé značkové tričko nakonec nevezmou buď žádnou podprsenku, nebo podprsenku vhodnou pouze na běžné nošení. Neuvědomují si, jak tím jejich prsa trpí. Přitom stačí, pořídit si speciální sportovní podprsenku, v níž se naše ňadra budou během sportu cítit jako v bavlnce a navíc je ochrání proti poškození až o 78 %, zatímco obyčejná podprsenka o pouhých 38 %. Nejlepším řešením je kvalitní podprsenka určená výhradně pro sport a cviky posilující naše prsní svaly. Kombinací těchto dvou faktorů své poprsí nejen uchráníte před nežádoucími vlivy sportu, nýbrž ho zároveň i posílíte a zpevníte.

Při výběru sportovní podprsenky buďte opatrní a důslední
Na sportovní podprsence se rozhodně nesnažte ušetřit, ba dokonce se spíše řiďte heslem: "čím dražší, tím kvalitnější", což ovšem neznamená, že musíte koupit za každou cenu to nejdražší nabízené zboží. Samozřejmě důvěřujte, ale prověřujte. Hlavním účelem sportovní podprsenky je pevnost - tedy prsa by vám měla při jakémkoliv pohybu perfektně držet. Materiál musí být především savý, prodyšný, stabilní, elastický a samozřejmě kvalitní.

Sportovní podprsenky většinou bývají bezešvé a bez kostic. Podprsenka by měla zajišťovat kvalitní podpěru, neomezenou možnost pohybu, stabilitu a elasticitu. Kvalitní značky, které vám zaručí pocit pohodlí a ochrany jsou například Anita, Sensor, Craft, Bellinda, Triumph, Diadora nebo Lansdale.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz