O2 Sázavafest 2009

zpět

Datum konání: 30.7.2009 - 2.8.2009
Místo konání: v Kácově

O2 Sázavafest 2009, to je Moby, Jimmy Somerville a 150 dalších!

První srpnový víkend přivítá multižánrový a multikulturní festival O2 Sázavafest rekordní počet zahraničních hostů. Pořadatelé se domnívají, že padne i návštěvnický rekord. Zájem o vstupenky dramaticky vzrostl po oznámení headlinera, kterým je Američan Moby. Další výraznou hvězdou bude Skot Jimmy Somerville, který vystoupí vůbec poprvé v České republice.

Moby navštíví na přelomu července a srpna přijede do Kácova novým albem Wait For Me. Kromě největších hitů ze své tvorby všestranný hudebník Moby představí českému publiku i nové písničky. Na desce začal pracovat už v loňském roce ve svém domácím studiu v New Yorku.

Ačkoliv je Moby nejnákladnější hvězdou v historii O2 Sázavafestu, pořadatelé veřejně prohlásili, že cena vstupenek nepřesáhne 1 200 Kč ani při koupi na místě. "Vycházíme z ceny 1 110 korun, což je čtyři roky stará cena vstupenek na koncert samotného Mobyho v tehdejší Sazka Aréně. My nabízíme za prakticky stejnou cenu nejen jeho, ale i vystoupení okolo 150 dalších."

U řeky Sázavy ve středočeském městečku zazní i píseň To Love Somebody úst osmačtyřicetiletého Skota Jimmyho Somervilla, který je znám jako homosexuální zpěvák s levicovými názory či jako bojovník proti AIDS. Před svou sólovou dráhou, na kterou se vydal v roce 1988, působil ve skupině Bronski Beat. Odtud pochází slavný hit Smalltown Boy už z roku 1984! Dále byl součástí dua Communards. Tam působil společně se svým spoluhráčem Colesem. S hitem Don´t Leave Me This Way, který na kterém se podílela i zpěvačka Sarah - Jayne Morris, Somerville dobyl anglickou hitparádu.

Devátý ročník O2 Sázavafestu se stane také jediným festivalem, který bude hostit Kudykam, unikátní inscenaci Michala Horáčka, ke které napsal hudbu Petr Hapka. Hudební program tohoto představení bude v Kácově zastřešovat Ondřej Brzobohatý, který k unikátní předpremiéře Kudykamu na O2 Sázavafestu řekl: "Koncertní ukázka bude mít zvuk písničkový, nikoli finální scénický ze Státní opery. Píseň Penzion svět, kterou známe v podání Michaela Kocába, například zazpívá Ondřej Ruml, a to v úplně jiné aranži a s jinou dynamikou. Písně budou určitě trochu jiné."

www.sazavafest.czZdroj: www.kdykde.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz