Ochraňte vlasy před škodlivými vlivy slunečního záření!

zpět

Sluneční ochrana pokožky v podobě nekonečného množství přípravků na opalování už se neodmyslitelně zabydlela v naší kosmetické výbavě a tvoří základ toho, co si s sebou bereme na letní dovolenou. Naproti tomu ochrana vlasů je aktuální až v několika posledních letech. Vlivy UV záření na vlasy totiž nepřinášejí výrazná zdravotní rizika, jako když si spálíte pleť. Vlasy vystavené slunci příliš dlouho se vám nespálí, nebudou bolet, na konci dovolené se ale možná při pohledu do zrcadla ani nepoznáte. Škody napáchané na vlasech jsou totiž spíše estetického rázu.

Velmi suché a křehké vlasy se sklonem k lámavosti, roztřepené konečky, vyšisované odstíny a blednutí barvy…
Takto by se dal popsat stav vlasů na konci léta, pokud o ně během teplých měsíců nebylo správně pečováno. UV záření ale není jediným letním strašákem. Slunce působí v kombinaci s dalšími agresory, jako jsou slaná či chlorovaná voda, písek a suchý vítr. Společně tyto vlivy narušují přirozenou ochrannou vrstvu vlasu, sluneční záření pak může snadněji proniknout do struktury vlasu a radikálně ho poškozovat zevnitř, ať už se jedná o narušení proteinových vazeb nebo destrukci pigmentu melaninu, což má za následek blednutí barvy. Tento efekt se dále znásobuje u čerstvě barvených, zesvětlovaných či trvalených vlasů, které jsou samy o sobě velmi citlivé i bez zásahu slunce.

Aktivní ochrana vlasů a regenerace
Chcete-li předejít rozčarování na konci léta a stále se radovat z krásných a zdravých vlasů, dodržujte dva základní kroky v péči o vlasy – aktivní ochranu vlasů při pobytu na slunci a doplňkovou domácí péči pro regeneraci vlasů. Rozšiřte svou kosmetickou sbírku o sprej či gel s UV faktorem a zároveň si pořiďte speciální šampon, kondicionér a masku určené pro letní období. Tyto přípravky mají mezi hlavními funkcemi obnovu a posílení ochranné vrstvy a dodání hydratace i vyživujících látek.

Ochrana vlasů před UV zářením
Payot Ochranný olej na tělo a vlasy SPF 15. Už nemusíte vybírat mezi krásou a ochranou! Úplně poprvé laboratoře Payot vyvinuly suchý olej na tělo a vlasy. Pokožka i vlasy musí odolávat nejdrsnějším podmínkám, jako je slunce, vítr, slaná nebo chlorovaná voda. Olej jim poskytuje dokonalou péči a ochranu.

Schwarzkopf Professional řada Sun Protection. Skvělá péče pro vlasy vystavené slunečním paprskům. Naneste a nechte se hýčkat.

Revlon Professional Dvoufázový kondicionér pro sluneční ochrana vlasů. Bezoplachovací kondicionér, který chrání vlasy před slunečním zářením. Obsahuje keratin a UVA/UVB filtry. Vyživuje vlasy a navrací jim lesk, hydratuje je a usnadňuje rozčesávání.

Regenerační péče
Můžete vybírat z mnoha velmi účinných přípravků, jako jsou například ochranné oleje, vlasové kúry, obnovující masky, hydratační mléka na vlasy, ochranné fluidy, hloubkově regenerační šampony a vyživující kondicionéry.

Tip:
Pečující vlasová kosmetika Orofluido, s obsahem vzácného arganového oleje z Maroka, s olejem ze šáchoru a lněného oleje.

alt. textZdroj: www.krasa.cz/magazin
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz