Očistné jarní kůry

zpět

Jelikož máme již jaro v plném rozkvětu a letošní dlouhá zima na nás jistě zanechala své. Je třeba naše těla řádně vyčistit od toxinů, které jsme si tak pracně v tělech naukládaly. Právě detoxikační diety mohou tělu pomoci se zbavit odpadových látek a toxinů z vnějšího prostředí. Neobsahují čištěné a chemicky zpracovávané potraviny, které jsou velkou zátěží pro játra a ledviny, ale převážně syrovou stravu. Naturopati užívají detoxikační diety i při akutních onemocněních, například při nemocech z nachlazení, chřipce, alergických nebo kožních projevech.

Pár tipů na detoxikační kůru:

1. třídenní detoxikační dieta:

První den
- dopoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody a k tomu sníme 2 jablka
- odpoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody a k tomu sníme 2 jablka a 2 mrkve.

Druhý den
- dopoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody a k tomu sníme 2 banány a 2 jablka
- odpoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody a k tomu sníme 2 jablka, 2 mrkve a krajíček tmavého chleba

Třetí den
- dopoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody a k tomu si uvaříme polévku / s bramborem, mrkví, hráškem, cibulí, celerem / sníme 1 polévkový talíř
- odpoledne vypijeme 1,5 l čisté neperlivé vody a k tomu sníme 2 jablka a zase talíř polévky od dopoledne.

Další dny bychom měly postupně zařazovat dušené kuřecí maso s rýží, dušenou zeleninu s rýží nebo těstovinami, špenát apod. Rozhodně bychom měli vynechat smažené a pečené pokrmy.


2. jablečná očistná kůra:

Je velmi účinná a jednoduchá. Čtyři dny po sobě jíme pouze 1,5 kg jablek / u kupovaných bez slupky, kvůli chemickému ošetření / denně a k tomu vypijeme 2 l čisté neperlivé vody nic víc.
Tato kůra zbaví tělo toxinů a budete se po ní cítit skvěle.


3. očistný zeleninový vývar:

Tato kůra je taky velmi dobrá, ale je už pro ty, kteří mají silnější vůli. Uvaříme si polévku / do vody dáme 7 druhů zeleniny a trošku kmínu a soli, nic víc / tuto polévku jíme 3 x denně hluboký talíř celých sedm dní a vypijeme k tomu 2 l čisté neperlivé vody denně. K večerní porci polévky si můžeme dát krajíček tmavého chleba, ale nic víc. Po sedmi dnech se budete cítit jako znovuzrození a možná budete mít o nějaké to kilo míň.

4. kopřivová detoxikace:

Natrháme si 3 hrstě kopřivových špiček, rozmixujeme je v 0,5 l vody, necháme 4 hodiny odstát a potom přecedíme přes plastové sitko a vypijeme. Můžeme místo mixování odšťavnit v odšťavňovači. Tento nápoj pijeme sedm dní. Doplníme si tímto spoustu minerálu v těle, hlavně železo.A výborně si vyčistíme organismus.

Na jaře jsou celkově výborným prostředkem mladé výhonky bylin. Skrývají v sobě obrovské množství minerálů, vitamínů, enzymů. Prostě všechno co náš organismus po zimě potřebuje, proto bychom je měli zařazovat do jídelníčku. Buďto ve formě čerstvých bylinných čajů / např. Z kopřivových výhonků, pampeliškových lístků, břízových pupenů, květu podběle, jitrocelových lístků apod. / nebo nakrájet si je do salátů, polévek, pomazánek / tady se hodí pažitka, řeřicha, špičky kopřivy, lístky pampelišky /.

A co je velmi důležité, nezapomínat na pitný režim. Ledviny potřebují pořádně proplachovat, jinak se v nich usazuje hlen s kterého jsou později kameny a různé nádory. Denně vypít 2 l čisté neperlivé vody. Do pitného režimu nezařazujeme kávu, čaj, alkohol. Ne příliš vhodné jsou i slazené limonády a džusy.

Autor: Simona Grygárková, Dis.
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz