Okolí domu z přírodního kamene

zpět

Exteriér rodinného, či obecně obytného domu, je prostředím, které výrazně ovlivňuje uživatelovo vnímání kvality navazujícího obytného interiéru. Řešení bezprostředního okolí domu by mělo být výsledkem zvážení estetických a technicko hospodářských parametrů provozu domu a tím pádem i životného stylu jeho obyvatelů. Jedou z variant je použití dlažby z přírodního kamene, který má vynikající užitné vlastnosti a navíc tzv. dobře vypadá.

Přírodní kámen je možné použít jako tzv. pochozí dlažbu pro běžné komunikace, tedy přístupové cesty k domu, terasy, zápraží atd., stejně jako pro řešení pojezdových cest, tedy např. vjezdů do garáží atd. Kámen je ze své povahy velmi odolný až rezistentní vůči provozním podmínkám exteriéru, v rámci své pohledové kvality se rovněž díky svému přírodnímu původu velmi harmonicky váže k jakémukoliv svému okolí.

Pokládku nebo obklad přírodním kamenem může díky dnes již kvalitním maltovým směsím zvládnout i běžně zručný hobby stavebník. Není však nikterak složité si na tuto práci sjednat šikovného řemeslníka, kterých právě díky oblíbenosti přírodního kamene rok od roku přibývá. Cena prací za pokládku přírodního kamene se v závislosti na rozsahu prací a členitosti plochy může pohybovat od 250,-/m2 do 800,-/m2. Cena samotného kamene se pak liší v závislosti na jeho druhu a tloušťce.

Ceny kamene

Kámen je možné zakoupit v různých rozměrech, pravidelných či nepravidelných tvarech, různých tloušťkách, či povrchových úpravách (broušený, pískovaný, leštěný).Pro použití dlažeb či obkladů v okolí rodinného domu je dnes stále více užíván kámen nepravidelných tvarů bez povrchových úprav. Toto řešení s sebou nese hned několik výhod. Patří mezi ně zejména atraktivní - přírodní vzhled a poměrně nízké pořizovací náklady.
Například velmi žádaný kámen porfýr tl. 1-3cm vhodný pro pochozí dlažby nebo pro obklady vás přijde na 289 Kč za m2. I v kategorii zcela přírodního kamene je pochopitelně možné nelézt relativně luxusní zboží např. v podobě barevné břidlice, která je velmi pohledově atraktivní, je možné ji zcela bez problémů použít v interiéru, ovšem její cena se pohybuje v závislosti na druhu někde kolem 850 Kč za m2. Ceny jsme uváděli vč. DPH.

Zdroj: www.living.cz; Jaroslav Zákolanský
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz