Osvěžte své barvy podzimními tóny - ale pozor na extrémy!

zpět

Chystáte se zrovna ke kadeřníkovi pro nějakou tu barevnou změnu vašeho účesu? Výborně! Následující řádky vám poradí, co zrovna frčí a co si určitě nesmíte nechat ujít.

V obecné rovině vládne účesům v posledních letech především fantazie a hravost, přičemž konkrétně rok 2008 velí zdůrazňovat styl a osobitost každé ženy či muže. Technik a triků je spousta - ofiny, asymetrické střihy, plastické barvení i přelivy. Nosí se kratší i delší vlasy, pořád letí "rozcuchy", ale i uhlazený elegantní styl - zkrátka každý si může vybrat to, co mu nejvíce sluší. Dokonalé, na první pohled jednoduché, avšak rafinované střihy podněcují kreativitu a umožňují variabilní účesy na každý den.

Rozverně špinavá blond
Ačkoliv samotný název "špinavý blond" nezní zrovna lichotivě, trendy letošního podzimu dávají tomuto odstínu jednoznačně zelenou. Špinavé blond odstíny jsou navíc barvami pro sezónu 2008/2009, takže ani po Vánocích nebudete out. A pokud nevěříte, že je špinavá blond opravdu famózní, porozhlédněte se po modelkách předvádějících kousky pro přelom roku.. Inspirací může být třeba úžasná Caroline Trentini předvádějící kolekci podzim/zima pro Tommyho Hilfigera.

Ani andělské blond ještě neodzvonilo
Zářivě blonďatou již pomalu vytěsňuje její "špinavější" kolegyně, zdaleka ještě není jejímu působení konec. Možná také proto, že celebritám se líbí. A co se líbí celebritám, líbí se celému světu. Ochránkyní zářivé blond je především světoznámá modelka Kate Moss, která vyvolala nejen mánii mikáda, ale také plavých vlasů.

Ohnivý nádech vás dostane
Z barev jsou teď hodně trendy červené odstíny. Vlasy se barví po vrstvách nebo tón v tónu a prosvětlují se konečky. Zatímco loňský rok preferoval všechny tóny béžové barvy (od mírně bizardních lososově růžových, přes přírodnější studené béžové barvy až k jaguárově hnědým exotickým barvám), letos jsou in více teplé barvy. K současným největším trendům patří světle hnědá v kombinaci s nápadnými meruňkovými pramínky, provokující červené odstíny okolo obličeje s oživující korálovou barvou na konečcích, nebo zmiňovaná zářivá blond s jemně měděným tónem nad čelem. Od klasických melírů po celé hlavě se (díky Bohu) pomalu upouští a přechází se na rafinovanější techniky. Aktuálně si odstíny červené oblíbila například i známá Ashlee Simpson.

Trendy netrendy, nesnažte se o zázraky
Nejzásadnější věcí je nesnažit se o extrémy. Černovláska odbarvená na blond prostě působí nepřirozeně, ať se snaží, jak chce. Ideální je držet se své přirozené barvy a volit pouze "okolní" odstíny. Vhodnější je vlasy spíše prosvětlovat, neboť ztmavování opticky vytváří tvrdé rysy obličeje.

Máte-li tmavé vlasy a chcete je přeci jen značně zesvětlit, nejlepší je zesvětlování provést postupně a mezi jednotlivými fázemi ponechat vždy zhruba třítýdenní odstup. Takto je možné dojít od střední kaštanové přes karamelovou a medovou až na pravou blond, ovšem poznání přirozenější než by byla v případě jednorázového skoku. Přirozený dojem je na celém barvení snad ze všeho nejdůležitější.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz