Osvěžte své bydlení a zkuste interiérový plakát, je to moderní a efektní, nevěříte?

zpět

Móda se vrací jako bumerang. Vidíme to v obchodech s oblečením, stejně jako v prodejnách nábytku. Některé věci zkrátka nepřestanou člověka bavit a lákat. Třeba něco tak málem už zapomenutého, jako je interiérový plakát. Pamatujete si na něj? Byl populární např. na začátku osmdesátých let a teď se znovu vrací, není totiž na něm nic špatného a umí vytvořit zajímavý efekt. Zkuste to, ale dejte si pozor, i plakát může být naprostý kýč a nebo plnohodnotné umělecké dílo! Je to o kvalitě vašeho bydlení.

Moderní interiérový plakát, je stejně jako ten původní ve velké výhodě před ostatními doplňky, kterými si lidé zdobí své obydlí a zkulturňují své bydlení . Je totiž relativně velmi levný a zároveň efektní. Obraz stojí tisíce, plakát stovky a nebo desítky korun. A na plakátu může být cokoliv, kresba, fotografie, stylizovaný text, prostě všechno a na ceně to mnoho neměnní. Plakát ale zároveň není "jen tak nějaký papír na zdi". Neměli bychom si plést plakát s časopiseckou stránkou, kterou si někdo vystřihne a nalepí na zeď. Návrhu plakátu jako dekorativnímu předmětu se věnují stejní odborníci, kteří jinak mají na starosti zdánlivě "vážnější" věci než jen navrhovat "obyčejný plakát". Jsou to architekti, designéři a výtvarní umělci věnující se volným uměleckým disciplínám, stejně jako problematice bydlení. Plakát je plnohodnotným interiérovým doplňkem a stojí rovnocenně vedle závěsného obrazu nebo třeba gobelínu. Můžeme se i setkat s číslovanými sériemi, na které jsme zvyklí např. u litografie a být si tak jisti, že takový plakát, jako je ten náš, má např. jen 560 lidi na světě.

Trocha historie, znáte Alfonse Muchu? I on se staral o vaše bydlení

Stopy interiérového plakátu bychom našli už na konci dvacátého století. Mnozí si jistě vybaví pojem "dekorativní pano", který se užíval ve spojení např. s některými díly Alfonze Muchy. Vybavit si byt obrazem a povýšit tak své bydlení, je potřeba a touha velmi stará. Nejdříve se na stěny malovalo rovnou a později jsme se naučili vyrábět závěsné obrazy v rámu a ty pak na stěnu věšet. S rozvojem tiskařských technik a fotografie se lidé naučili obraz kopírovat a bezpracně množit. A to už jsme u plakátu, který se většinou na stěnu lepil jako tapeta a nebo se věšel, stejně jako závěsný obraz.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz