Ovlivňuje sport kvalitu sexu?

zpět


Vědci se už léta snaží najít spojitost mezi aktivním posilováním a sexem. Snaží se přijít na to, který druh sportu má na sex nejpozitivnější vliv a díky kterému dosáhneme nejlepšího orgasmu.
Sex a sport spolu souvisí - Provázanost sexuálního apetitu se sexem je evidentní. Obě aktivity jsou si velmi blízké, v obou případech dochází k produkci hormonů štěstí (endorfinů) a zvyšování tepu.


Jak se ale přesně navzájem ovlivňují?
Seznamte se s výsledky nejnovějšího průzkumu zabývajícího se touto tematikou, kterého se zúčastnilo 500 náhodně vybraných žen.

Jak se sportovní aktivita odráží v sexu?
Více než 35 % dotázaných žen, u nichž je sex na denním pořádku, cvičí nejméně 3 až 4 hodiny týdně. Naopak většina žen, které mají sex méně než jednou týdně, necvičí vůbec, maximálně 1 hodinu týdně.
Přibližně 37 % dotázaných žen, které začaly cvičit teprve minulý rok, potvrdili, že se jejich sexuální život za poslední rok velmi zlepšil.
Přibližně 11% žen si myslí, že sport výrazně snížil jejich chuť na sex a říkají, že jim sport přináší více potěšení než sex.

Na frekvenci sexu má vliv také sebevědomí žen
Více než 60 % žen, které odpověděly, že nejsou spokojené se svým tělem, si dopřávají sexuální hrátky méně než jednou týdně.

Rada:
Přestaňte se soustředit na své nedostatky, které ostatně vidíte jen vy sama, a raději se zaměřte na svého partnera.

Sport nebo sex?
Přibližně 44 % žen potvrdilo, že přestaly trénovat, aby měly více času na svého partnera (sex), naopak 16 % žen řeklo, že před sexem upřednostňují sportovní trénink.

Sex vydá za aktivní výkon ve sportu
Ty ženy, které přestaly s cvičením, aby mohly trávit více času se svým partnerem, v podstatě nešidí své tělo a nijak mu zdravotně neškodí. Za hodinu průměrného sexu totiž tělo spálí 137 kalorií, což odpovídá hodnotě, kterou tělo vydá při běhání 2 kilometrů za 12 minut.

32 % žen má sexuální fantazie během tréninku
To, že lidé při sportu často myslí na sex, není nic divného. Obě aktivity spolu úzce souvisí, v obou případech dochází ke zvyšování tepu a stahování svalů.

V našich sexuálních fantaziích nevystupují naši partneři
Více než 77 % žen, které trénují samy, mají sexuální fantazie, většinou v nich však nevystupuje jejich partner, ale jejich trenér, pěkný muž, kterého právě potkaly na ulici nebo spolupracovník.

Má na sex vliv přítomnost partnera při tréninku?
Přibližně 20 % žen skočí do postele se svým partnerem ještě v den tréninku, zatímco 71 % tvrdí, že sport v nich sexuální touhu ihned po tréninku nevzbuzuje. Jen 9 % žen říká, že trénink je tak unaví, že okamžitě po něm doma usnou, dříve než se k nim jejich partner vůbec přiblíží.

Který sport nejvíce podporuje sexuální chtíč?
Studie dokázaly, že ženy, které běhají, jsou sexuálně nejnáruživější. Více než 62 % dotazovaných žen potvrdilo, že jejich sexuální život je mnohem kvalitnější, od té doby, co běhají alespoň dvakrát týdně. Pokud jim to můžeme věřit, mají sex nejméně čtyřikrát týdně. Dokonce polovina z těchto žen potvrdila, že mají orgasmus při každém styku.

Tai chi a vzpírání vedou žebříček
Ženy, které dělají tai chi a které vzpírají prožívají také velmi kvalitní sex. Více než 10 % těchto žen potvrdilo, že sexuálně žije každý den. Přibližně 29 % žen z první skupiny a 25 % žen z druhé skupiny říká, že má sex třikrát až pětkrát týdně.

Také jóga není špatná...
Ženy, které začaly cvičit jógu v posledních dvou letech říkají, že jsou mnohem více sexuálně aktivní. Mají sex nejméně jednou týdně.

Nejmenší vliv na sex mělo podle statistiky:
chození po gumě,
plavání,
jízda na kole.

Zdroj: www.fitness-doma.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz