Ozvláštněte svůj byt barevnými záclonami

zpět

Každý muž, který už někdy své partnerce asistoval při věšení záclon, možná již jen při pomyšlení na ně dostane závrať. A co teprve jejich nákup, když můžete vybírat z takového nepřeberného množství? Tak do toho ať se raději paní domu pustí sama...

Právě záclony a závěsy mohou váš domov, ale například i kancelář, velmi zkrášlit a pozvednout, nebo naopak jejich vzhled velmi zhoršit. Zásadou číslo jedna je, že by záclony měly do místnosti propouštět dostatek světla. Logicky tak u velkých oken můžeme volit hustší nařasení, u menších naopak drobné. Stále převládá tradiční zvyk pořizovat si záclony bílé. Někdy se však pak může stát, že sluneční světlo bude skrz ně působit velmi ostře. Zkuste tedy zaexperimentovat!

Barvu záclony můžete zkusit vyladit s barvou interiéru, a to především s jeho podlahou. Příjemné zabarvení pak může lehce pozvednout i vaši psychiku. Na stupnici oblíbenosti vedou stále záclony z umělých vláken, ale in jsou také záclony tkané.

Stejně tak i závěsy napomáhají k vylepšení vašeho interiéru. Vedle jejich primární funkce ochrany před sluníčkem či vnějším prostředím je vhodné sladění s interiérem snad ještě důležitější než u záclon. Volit můžete mezi lehčími materiály, vhodnými například do ložnice, až po těžké látky jako semiš a brokát, jimiž zkrášlíte své reprezentativní místnosti.

Dilema můžete vyřešit i zakoupením závěsu, složeného ze tří kusů - dva jsou podél zdi a třetí lemuje okno podél celé místnosti.

Pokud u vás není to riziko, že by vás z protějšího okna sledoval nenechavý soused, nemusíte do oken dávat nic, stačí pouze žaluzie nebo rolety - ty teď znovu letí. Pak je vhodné okenní rám sladit s barvou stěny interiéru. Tuto variantu oken bez záclon také volí především alergici.

Jestli se však obáváte toho, že vaše volba nebude právě tou nejlepší, můžete se obrátit na služby interiérových firem. Její zástupce předvybrané záclony přinese přímo k vám domů a finální výběr provedete společně. Nákup záclon je poměrně levná záležitost, přesto ji ale nepodceňujte.

A když už se záclony vyjímají na okně přesně tak, jak jsme chtěly, jak se o ně dál starat? Pro praní jsou nejvhodnější záclony z polyesteru, které jsou pevné, stálé na světle a nemusejí se žehlit. Jejich jedinou nevýhodou je, že se musejí prát častěji než např. bavlněné, nejméně čtyřikrát do roka.

A zde je několik rad, které by se vám při praní dále mohly hodit?

- Barevné záclony nevyblednou, namočíme-li je před praním do osolené vody
- Pro udržení zářivě bílé barvy při praní k pracímu prostředku přisypte obyčejnou sodu - rychlorozpustná bezvodá soda na praní a namáčení (místo někdy doporučovaného kypřícího prášku)
- Kvůli větší šetrnosti můžete při praní záclony vložit do většího povlaku polštáře, který se uzavře
- Záclony nikdy neždímáme!

Pokud již nechcete podstupovat riziko případné závratě při věšení záclon, tak vězte, že dnes už existují firmy, které nabízí nejen montáž garnýží, zaměření a ušití záclon, ale i jejich pověšení. A jestli si chcete užít trochu recese, můžete si dokonce dát vyrobit závěs s vámi vytvořeným nebo vybraným potiskem.

Tuto službu také jistě ocení děti ? jejich oblíbená pohádková postava se pak na ně může od okna stále usmívat. Co bych vám v tomto případě příliš nedoporučovala, je nákup záclon přes internet. Fotky, podle kterých vybíráte, mohou zkreslovat, a to již jak ve vzoru, tak v barvě záclony.

www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz