Paprikové lodičky s brynzou

zpět

Pečená či grilovaná paprika má své skálopevné příznivce i odpůrce. Patříte-li do skupiny druhé, zkuste své paprikové předsudky chvíli nechat stranou a dejte šanci lodičkám! Připlouvají totiž v míru a kladou si za úkol tábory paprikožroutů a paprikových odpůrců sblížit.

Recept na Paprikové lodičky s brynzou je triviální záležitostí, kterou při správně zásobené chladničce hravě zvládnete připravit do 15 minut po příchodu nečekané návštěvy. A nebo ve stejně krátkém čase po večerním návratu z práce domů. Získáte tak originální občerstvení a překvapivě zdravou večeři.

Surovinami se bez problémů můžete zásobit týden dopředu a paprikové lodičky pak připravit, kdy budete chtít. Jednoduchost použitých ingrediencí přímo vyzývá k použití speciálního doplňku, kulinářské lahůdky Macadamia Oil - oleje z macadamského ořechu.

Za studena lisovaný extra panenský olej z macadamského ořechu vyniká unikátní chutí a je ideální do salátových dresinků. Hodí se však i ke smažení, pečení, grilování i vaření různých druhů masa, ryb a zeleniny a použít jej můžete i k pečení křehkého pečiva. Macadamský ořech je ceněn díky skutečně vysokému obsahu mono-nenasycených mastných kyselin, čímž podporuje zdravou a nutričně vyváženou stravu.

Paprikové lodičky s brynzou /porce pro 2 osoby/

4 kapie (nejlépe 2 žluté a 2 červené), 100 až 120 g brynzy, 1 až 2 lžičky čerstvého nasekaného kopru, 1 lžička sušené bazalky, 1 stroužek česneku, sůl, olej z macadamského ořechu (nebo olivový olej)

Papriky omyjte a podélně rozřízněte. Malým nožem odstraňte část se semínky. Stopku můžete ponechat a nebo nemusíte - slouží spíše jako efektní ozdoba.
Na náplň rozdělte brynzu na dvě části. Do první části vmíchejte nasekaný kopr a osolte. Druhou část také osolte a vmíchejte bazalku a drcený česnek.
Připravenými náplněmi vyplňte půlky paprik (kapie nemusí být naplněné po okraj, záleží na jejich velikosti) a na závěr hojně zakápněte olejem z macadamského ořechu (nebo olivovým olejem.)
Grilujte v troubě při 190 stupních Celsia asi 30 minut.

Zdroj: www.foodlife.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz