Pár triků, jak zpomalit stárnutí

zpět

Lidé již celá tisíciletí hledají recepty, jak zpomalit stárnutí. Dnes už víme, že je tento proces sice podmíněn geneticky, ale téměř ze 70 procent závisí na našem způsobu života. Ze všech stran se na nás hrnou rady, jak si zachovat co nejdéle zdravý, svěží a mladistvý vzhled. Není špatné některé z nich vyzkoušet a zjistit, zda opravdu můžeme alespoň malinko oddálit stárnutí.

Med
Kdo sladí medem a vyhýbá se cukru, ten žije zdravěji a déle. Takový je závěr jednoho amerického výzkumu. Vitální látky v medu tvoří báječnou ochranu před jedovatými látkami poškozujícími buňky.

Tanec probouzí optimismus
Tancování udržuje člověka ve formě a zvedá náladu, zjistila to jedna anglická studie. Výzkumu se zúčastnili lidé, kteří se už tři roky pravidelně věnují této zálibě. Kdo tedy pravidelně tančí, ten se cítí mladší, má více optimismu a energie.

Sklenička alkoholu neškodí
Jak britští a američtí vědci zjistili, 10 gramů alkoholu denně chrání před onemocněním srdce a oběhového systému. Toto množství znamená například jednu osminku litru vína nebo malou sklenici piva.

Denně chroupejte ovoce a zeleninu
Chcete zůstat po všech stránkách svěží? Potom byste se tak měla také stravovat. Četné studie dokládají, že kdo denně sní alespoň 500 gramů čerstvého ovoce a hlavně zeleniny, ten snižuje riziko onemocnění rakovinou a srdečně-oběhovými nemocemi až o 70 procent.

Častěji počítejte z hlavy
Kdo lenoší, ten zreziví říká stará lidová moudrost. A ta neplatí jen pro tělo, ale i pro naši mysl. Vědecké studie dokládají, že zůstat duševně fit znamená žít déle. Své šedé mozkové buňky trénujte sledováním dění a událostí, čtením novin nebo knih a hlavně - počítáním z hlavy!

Indické léčebné umění
Ajurvéda asi tři tisíce let stará léčebná metoda z Indie to je skutečný pramen mládí. Ajurvédská výživa, která spočívá především v čerstvě připravených, lehce stravitelných jídlech, pomáhá spolu s uvolňovacím cvičením odbourávat stres a snižovat krevní tlak.

Dopřejte si dostatek spánku
Spánek udržuje mládí. A důvod: Ve spánku naše tělo vylučuje růstové hormony. Ty zpomalují proces stárnutí a starají se o to, aby se buňky rychleji odbourávaly a obnovovaly.

Udělejte si půst
Občas si odpustit jídlo se vyplatí. Stačí vynechat oběd nebo večeři, anebo jednou za čas zařadit postní den. Organismu se tak uleví, zvlášť, když se cítíte přeplněná. Krátkodobý půst uvolňuje látku, která posiluje a chrání naše nervy.

Konzumujte mléko a sýry
Mléčné výrobky jsou hlavní dodavatelé vápníku nezbytného pro naše tělo! Tato minerální látka chrání před rakovinou střeva jednou z nejčastějších příčin úmrtí. Sklenice mléka denně sníží riziko rakoviny o 15 procent a významně posiluje kosti, což je nesmírně důležité pro prevenci osteoporózy.

Pijte ACE šťávy
Vitamíny A, C a E jsou pro nás zázračné. V mnoha výzkumných studiích bylo dokázáno, že slouží jako lapače volných radikálů, to znamená, že ničí tyto jedovaté látky v našem těle a udržují nás tak fit a zdravé. Proto si denně dejte například sklenici multivitamínové šťávy.

30 minut pohybu denně
Pohyb nás udržuje mladé! Samozřejmě, že nemusíte, lámat rekordy. Je ověřeno, že stačí už 30 minut pohybu denně (například jízda na kole, walking, vytrvalostní běh, plavání).

Raději se usmívat než smutně koukat
Optimisté žijí déle. Společný závěr různých studií dokládá, že riziko úmrtí na srdeční infarkt je u veselých, pozitivně naladěných lidí až o 23 procent nižší než u mrzoutů. Při úsměvu a smíchu jsou totiž vylučovány hormony, které posilují imunitní systém.

Setkávejte se s přáteli
Správní přátelé jsou alfou a omegou dlouhého života. Když si člověk udělá čas na pravidelná setkání s lidmi, s nimiž se cítí dobře, sdílí s nimi radosti i smutky, a tak mu nezbývá tolik času utápět se a užírat vlastními osobními problémy. A to ohromně prospívá tělu i duši!

Zdroj: www.moda.cz

vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz