Paraván je užitečným módním doplňkem pro váš byt i zahradu

zpět

Paraván je tu a dokonce plně připraven dobýt zpět moderní interiéry. Ačkoli měl své pevné místo v domácnostech v dobách dávno minulých a pak později se jen zřídka kdy opět objevoval, tak i přesto si získává na oblibě právě nyní a opět je stále častěji žádán. Společně s ním přicházejí i otázky – kam lze takový paraván v moderním interiéru umístit? Jak ho kombinovat se zbývajícím nábytkem místnosti anebo třeba jaký prostor mu dopřát? Zkusme si na tyto a další otázky společně odpovědět.

Paraván je poměrně malý kousek nábytku, který můžete umístit téměř do každé místnosti včetně například koupelny. Jedná se vlastně o mobilní příčku či zástěnu, jejíž polohu můžete měnit dle nálady, ani schovat ji úplně není vůbec složité, což je velká výhoda paravánu. Skládá se z několika částí, které se dají roztáhnout a vytvořit tak stěnu, která může šikovně, jednoduše a také nenákladně rozdělit místnost na dvě části. V minulosti poskytoval soukromí ve velkých místnostech, kde umožňoval ženám v soukromí oblékat velké róby. Dnes se vrací jako moderní dekorace interiéru.

Konstrukce paravánu může být kovová, dřevěná či třeba z bambusu, výplň pak plastová, látková, papírová, skleněná či ze stejných materiálů jako rám samotný. Vybírat tedy můžete ze široké škály produktů a to především podle stávajícího zařízení vašeho interiéru – od historického vzhledu až po ten nejmodernější, co si jen můžete představit. Paraván může být poměrně nenápadný díky přírodnímu barevnému provedení a především tak zútulnit místnost nebo naopak úplně barevně vynikat a stát se tak i solitérem celé místnosti, které tím dodá originalitu a specifický výraz. Nabízí se také možnost poloprůhledného provedení, což nabízí prostor pro hru se světlem a možnost šikovně vymyslet, kam propustit světlo a kterou část naopak skrýt ve stínu. Stejnou možnost nabízí i paraván složený z lamel, avšak s tím rozdílem, že se dá množství propuštěného světla libovolně regulovat.
Nyní se zkusme zamyslet, kam takový paraván můžeme umístit.

V obývacím pokoji může působit především jako dekorace, kde dotvoří ducha celé místnosti, další možností jak jej využít právě v této místnosti je oddělení pracovního koutku s počítačem od zbytku pokoje určeného především k relaxaci. V ložnici zase může sloužit k oddělení spací části od šatny – nenuceně tak vzniknou dva prostory, kde má každý v případě potřeby své soukromí. Zároveň se tak vyřeší šatna pro uskladnění a oblékaní oblečení jako taková – nemusíte stavět žádnou příčku, o vše se jednoduše postará paraván. Ke stejnému účelu může paraván sloužit v koupelně, tam se dále nabízí možnost oddělit záchod i bidet od zbytku místnosti. V dětském pokoji může sloužit pro hry i pro umístění hraček – na paraván lze připevnit kapsář či různé košíky, které nabídnou poměrně hodně prostoru pro menší hračky či další maličkosti, které má každé dítě ve svém pokoji.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz