Partnerství muže a ženy

zpět

Představte si sama sebe na louce. Je vám tam dobře, všude to voní a v dálce zpívají ptáci. Najednou se tam objeví muž. Líbí se vám, vybral si vás, zajímá se o vás. Jde k vám blíž a vy si uvědomujete, že přesně na takového muže jste čekala. Jak se s ním cítíte?

Co s ním chcete dělat? Co mu chcete říct? Představte si, že s ním zažíváte to, po čem jste vždy toužila. Je to tu. Máte jasnou představu toho, co chcete. Pokud si tuto představu udržíte a občas si na ni vzpomenete, brzy takového muže, který chce to, co vy, potkáte.

Pokud tuto jasnou představu máte, a ten skvělý muž se neobjevuje, čeho se bojíte, že se pořád vyhýbáte prožívání lásky? Že se s ním budete cítit jako hloupá a malá holka? Že se do něho zamilujete a on vás záhy opustí? Nebo že takový kluk, který by byl pro vás úžasný, stejně není?

Nebo se může stát, že už jednoho skvělého kluka máte, ale pořád máte ve vztahu nějaké těžkosti, např. se pořád nějak nemůžete spolu domluvit, nedovedete jasně vyjadřovat, co chcete, bojujete s partnerem o svůj názor nebo málo věříte svým pocitům, které, kdybyste jim věřila, vás povedou k naplnění.

V tomto případě si sebe představte na louce a opodál se objeví váš partner. Co děláte vy a co on? Jak se cítíte, když se na něj díváte? Co byste chtěla udělat? Jaká je mezi vámi překážka? Nechte tuto situaci na sebe působit a zeptejte se sama sebe, co pro její odstranění chcete udělat.

Je nekonečně mnoho způsobů, jak se vyhnout prožívání naplněné lásky. Podle mě je důležité se setkat s mužem, se kterým cítíte, že vám za to stojí a pak být ochotná se s ním učit spolupracovat a komunikovat. Máte představu, po čem teď konkrétně ve vztahu toužíte? Vyjádřete ji svému partnerovi a stůjte si za ní. Nechte se vést svými pocity a podle nich jednejte. Dovolte si prožívat a sdílet lásku s partnerem, o které jste vždy snila.

Ten, kdo se vydá hledat "svůj vztah", se nemůže domů vrátit s prázdnou.

Mgr. Ivana Valová; www.studiolaura.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz