Pavlína Ďuriačová

zpět

Pavlína Ďuriačová se objevila mezi tisíci účastníky castingu pěvecké soutěže televize Nova X-faktor 2008, kde překvapila všechny svým obrovským hlasovým projevem. Zazářila na unylém českém nebi jako meteor a sklidila první vavříny od svého publika a fanoušků. A vůbec se tomu nemůžeme divit. Pavlína je zpěvačka s temperamentním a energií nabitým hlasem, který nenechá nikoho chladným a lhostejným. A není to pouze díky jejímu decentnímu projevu, ale také díky Pavlíníně osobnosti, která lehce navazuje kontakt s publikem a v něm si získává řadu příznivců. Je to dívka prostá a skromná, která současně dává tušit, že zde vzniká hudební osobnost nebývalých rozměrů.My jsme Pavlíně položili několik otázek?

Vrátime se na chvíli k soutěži X-faktor.
CO TĚ PŘIMĚLO, ABYCH SES DO TÉTO SOUTĚŽE PŘIHLÁSILA?
V té době jsem zrovna prožívala takovou smutnou etapu svého života, zklamání z toho, že mě opustil přítel. A tak jsem si řekla, že nebudu sedět doma a "fňukat" a pokusím se se svým životem něco udělat. A ono to vyšlo. Tehdy jsem začala věřit tomu přísloví, "že všechno zlé je pro něco dobré." Během X-faktoru jsem se seznámila se zajímavými lidmi, s některými jsem navázala i přátelské vztahy. Nejvíce jsem si oblíbila skupinu "Za 5 dvanáct". Jsou to skvělí přátelé a je mi líto, že není možné se s nimi častěji vídat.

CO PRO TEBE ZPĚV ZNAMENÁ A ODKDY SE MU VĚNUJEŠ?
Zpěv pro mě znamená život. Nedokážu existovat ani jeden jediný den bez své oblíbené muziky. Zpívám prakticky od dětství, začínala jsem studiem operního zpěvu, ale poté jsem se přihlásila na konzervatoř jako klavíristka, kde nyní studuji. Zpěvu se věnuji samostatně a dá se říct, že sama sebe učím. To ale nestačí. K tomu, abych se naučila používat při zpěvu správnou techniku, potřebuji radu a pomoc zkušeného kantora zpěvu, kterého si nyní hledám.

ODRAZOVAL TĚ NĚKDO OD ZPÍVÁNÍ A KDO TĚ PODPORUJE?
Trochu se mě od zpěvu snažila odradit moje paní učitelka na ZUŠ, která mi nedoporučila jít studovat zpěv dále. Ale nedala jsem se. Já zpívám dodnes, ráda a stále. Moji rodiče mě v hudbě a zpěvu podporují již od školky a přátelé a kamarádi se mě snaží povzbuzovat, protože pro začínající zpěvačku to dnes není jednoduché se v oblasti showbussinesu prosadit.

PŘEDSTAVOVALA SIS NĚKDY V ŽIVOTĚ, ŽE BY SES ZPĚVU MOHLA VĚNOVAT PROFESIONÁLNĚ?
Každý den. Měla jsem stále v uších sluchátka a představovala jsem si, jaké by to bylo zpívat lidem a najednou je to skutečnost. Takový pocit, když člověk najednou dosáhne svého životního snu, bych přála každému.

KTERÉMU ŽÁNRU DÁVÁŠ PŘEDNOST?
Nemám přímo vyhraněný styl? Vyrostla jsem na country a klasice. Na konzervatoři, kde nyní studuji, jsem si musela zvyknout i na dechovku. Mám ráda muzikálové melodie, ráda si zazpívám populární písně, lidové písničky, hlavně jihočeské, staré hity, chansony?.prostě cokoliv mě zaujme.

JAKÝ JE TVŮR PĚVECKÝ VZOR?
Ze zahraničních zpěvaček jsem si v poslední době oblíbila Amy Winehouse. Ale opravdovou TOP je pro mě Christina Aquilera, žena s nádherným hlasem, u kterého se mi až tají dech. Zbožňuji také Pink, LeAnn Rimes a Faith Hill. Z českých zpěvaček je pro mě hvězdou Lucie Bílá, ale obdivuji i Helenu Vondráčkovou. To, co dokázala ona, se asi žádné jiné umělkyni nepodaří.

JAKÉ JSOU TVÉ PLÁNY V TOMTO ROCE?
Pokračovat ve studiu a zlepšovat si svoji pěveckou techniku. Moje agentura, AIMA-EMA Praha plánuje v letošním roce uspořádání několika koncertů a já chci, aby můj pěvecký výkon byl co nejlepší. Ráda bych také v průběhu letošního roku vydala svoje CD, na kterém v současné době pracujeme.

Právě jsi nám prozradila své plány na letošní rok z hlediska profesionálního, ale naše čtenáře by jistě zajímal tvůj osobní život. MÁŠ NĚJAKÉHO PŘÍTELE?
Zatím ne, i když se teď právě něco "rýsuje".

Děkujeme za rohovor a přejeme Pavlíně hodně štěstí a úspěchů.
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz