PÉČE O POKOŽKU V LETNÍM OBDOBÍ

zpět

Životodárné a laskavé slunce, na které se všichni těšíme, nejvíce ovlivňuje stárnutí naší kůže a tím i ztrátu mladistvého vzhledu. Vnější poškození se zvyšuje dlouhodobým sluněním a samozřejmě s přibývajícím věkem.
Posílit ochranné systémy kůže před zvýšeným účinkem letního slunce můžeme nejenom vnitřním doplněním antioxidantů, např. beta-karotenu, ale i vnější aplikací kosmetických prostředků na pokožku.
Ke každodenní ochraně před škodlivými účinky ultrafialového záření UVA a UVB a současně před škodlivými účinky záření v oblasti viditelného světla, které rovněž způsobuje fyziologické poruchy v pleti, jsou určeny krémy pro různé typy pleti s dalšími specifickými účinky.

Společnou vlastností je obsah přírodní slunečné ochrany bez chemických filtrů.
Účinnou látkou je bioaktivní extrakt hnědé mořské chaluhy Laminaria ochroleuca, zvané též Zlatá chaluha - Antiluekine 6, který poskytuje mimořádnou a specificky účinnou ochranu kožních buněk před zánětem vyvolaným ozařováním.

Sensibilité K
Krém pro přecitlivělou pleť. Zklidní, hydratuje a chrání pleť se sklonem k alergickým projevům. Vhodný i pro mastnou a problematickou pleť.

Mat K
Matující krém pro mastnou a problematickou pleť, při pravidelném používání upravuje mazotok, pleť je jemnější a matovaná. Možno použít jako univerzální krém i na noc.

Lucidité Jour K
Denní hydratační krém určen pro zralou pleť se sklonem k vysušování. Má omlazující účinky, rozjasní a regeneruje, podporuje tvorbu kolagenu III a elastinu.

Tresor Creme
Krém s myorelaxačním účinkem pro velmi zralou a suchou pleť. Poskytuje pleti optimální podmínky pro obnovu, intenzivně zjemňuje strukturu pleti, rozjasňuje ji a výrazně ji omlazuje.

JAK ZKLIDNIT PLEŤ PO OPALOVÁNÍ?
Opálená pleť je nádherná, zdravá a třpytivá. Dává nám šarm a kouzlo léta. Propůjčuje nám energii a sebedůvěru. Opalování však není jen radostné lenošení, či pohyb na slunci - skrývá i jistá nebezpečí. Může to být spálení kůže nebo krupičkovitá sluneční alergie. Sluněním se také se vystavujeme zvýšenému riziku rakoviny kůže. Abychom si mohli dobu opalování a dovolených užívat bez obav o zdraví, je potřeba být vždy dobře vybaven kompletní péčí o pleť při opalování.

Hydratační gel na zklidnění
Lehký chladivý gel bez konzervantů je jemný díky vysokému obsahu zelené mořské řasy Enteromorpha compressa, planktonu a betakarotenu. Přináší úlevu podrážděné pokožce - po opalování, po depilaci, epilaci i po holení u mužů, rychle si poradí i s otoky kolem očí. Silnější vrstva gelu nanášená zhruba každou hodinu do odeznění příznaků zklidňuje a pomáhá zaléčit počáteční stadium oparu, štípnutí hmyzem i drobná poranění. Univerzální pomocník pro spokojenost celé rodiny, včetně nejmenších dětí, se vejde do kabelky, či příručního zavazadla.

Zklidňující pleťové mléko Sensitiv
Jemné tělové mléko uklidňuje, příjemně ochlazuje a hydratuje citlivou pokožku po opalování. Urychluje její regeneraci, a obnovuje poškozený ochranný film. Panthenol, allantoin a vitaminy A a E podporují revitalizaci poškozené pokožky po nadměrném slunění a zvyšují trvanlivost opálení

Výživná tvarohová maska s medem
Maska s regeneračním, zklidňujícími a změkčujícími účinky. Vysoký obsah pravého včelího medu a tvarohu z kozího mléka ji přímo předurčuje pro citlivou, unavenou nebo podrážděnou pleť. Aplikujte nejlépe 15 minut jednou týdně na očištěnou pleť.

Calmé M
Maska bez konzervantů, mírní podráždění, svědění a pálení. Vysoký obsah biologicky účinných přírodních extraktů společně s unikátním složením masky umožňuje, aby mohla být aplikována nejen na přecitlivělou a podrážděnou zralou pleť, ale také na mastnou a problematickou pleť. Při akutním podráždění aplikujte silnější vrstvu masky a po 15-20 minutách pocítíte výraznou úlevu. Běžně je masku vhodné aplikovat jednou týdně.

Ing.Jitka Poláková, CSc., Kosmetika CAPRI spol. s r. o.
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz