Pečujte o vlasy s přírodními prostředky

zpět

Vědci nám rozdělili vlasy do čtyř skupin - normální, problematické, mastné a suché. Avšak nové výzkumy ukazují, že všechny vlasy jsou normální pro tu kterou osobu a problémy s nimi by měly být zkoumány spíše z pohledu životního stylu té které osoby. Kouření, větší spotřeba alkoholu, léků, cukrů a aditiv může způsobovat to, že vlasy jsou bez lesku, řídnou nebo se nadměrně mastí. Také stres, těhotenství, kojení či klimakterium, nedostatek spánku, příliš mnoho slunce či mrazu, chemické ošetřování vlasů rovněž mohou činit problémy.

Proto bychom si vlasové cibulky měli chránit a pravidelně je vyživovat jak zevně, tak i vnitřně (čím je myšleno konzumovat dostatek vitamínů, nejlépe v přírodní formě). Kvalitní péči nám mohou dát i jednoduché a poměrně levné přírodní prostředky.

SUCHÉ VLASY:

Suchým vlasů velmi prospějí olejové zábaly. Vyrobte si svůj vlasový olej. Potřebujete 5 lžic olivového, mandlového nebo sezamového oleje, který je nutno mírně ohřát. Můžete do něho přidat 2 kapky 100% přírodního éterického oleje - z levandule, citronu, pomeranče. Olej dobře vmasírujeme do pokožky i do vlasů. Opakujeme dle potřeby, potom hlavu přikryjeme potravinářskou fólií a zabalíme do teplého ručníku. Necháme působit 30 minut a pak smyjeme jemným šamponem. Do uvedených olejů můžete vmíchat i žloutek a postupovat stejným způsobem. Tuto masku provádíme 1 za 14 dní.

Kosmetiku pro každý den naleznete na www.krasa.cz


DOMÁCÍ VLASOVÉ TONIKUM:

Do 2 dcl lihu či režné naložíme kořen kopřivy, květ měsíčku lékařského i listy břízy /vše je lepší v čerstvém stavu, ale můžeme použít i suchou směs). Bylinky vložíme do připravené láhve tak, aby byla plná a zalijeme alkoholem. Bylinky musí být celé ponořené, necháme 14 dní luhovat na teplém místě a potom scedíme. Ředění - do 2 dcl převařené nebo destilované vody přidáme 3 polévkové lžíce tonika a můžeme masírovat vlasovou pokožku.

PADÁNÍ VLASU:

Padání vlasů je velmi častým problémem. Trápí hodně i těhotné či kojící ženy díky hormonálním výkyvům, ale i může po čtyřicátém věku. Velmi příznivě na tento problém působí křenová šťáva. Čerstvě nastrouhaný křen vmasírujeme do vlasové pokožky, necháme 15 minut působit a potom dobře opláchneme. Tento postup provádíme 2 x týdně do odeznění potíží. Dále je nutno zvýšit příjem zinku (dýňový olej) a vitamínů skupiny B (droždí).

LUPY:

Lupů vás zbaví jablečný ocet. Do 2 dcl vody dáme 1 polévkovou lžíci jablečného octu a nalijeme do umytých vlasů, zabalíme ručníkem a necháme 5 minut působit potom opláchneme jen vodou. Tento postup provádíme při každém mytí. Jablečný ocet i vlasy zjemní a dá jim jedinečný lesk.

Další přírodní prostředky:

PIVO: dává vlasům krásný lesk. Používáme 2 díly vody a 1 díl piva, po umytí přelijeme touto směsí vlasy a už neoplachujeme.

ČERNÝ ČAJ: dělá vlasy tmavější a lesklejší.

CIBULE: odvar ze slupek dává vlasům zajímavý nádech.

Autor: Simona Grygárková, Dis.
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz