Petr a Lucie (Pietro e Lucia) - světová premiéra

zpět

Ve čtvrtek 2. prosince 2010 proběhne v pražské Tesla Areně světová premiéra rockové opery Petr a Lucie (Pietro e Lucia). Stane se tak pod záštitou velvyslance Itálie v České republice Fabia Pigliapoca a za účasti desítek uměleckých celebrit a státníků z Evropy i celého světa. Záštitu nad celým projektem a jeho světovým turné převzal osobně prezident Slovenské republiky Ivan Gašparovič.
Nesmrtelný tříhodinový příběh lásky vytvořený na motivy slavné novely Romaina Rollanda nabádá ke společnému zápasu lidí všech kontinentů proti mezinárodnímu terorismu a válce.
Na monumentální 360stupňové scéně využívající nejmodernější 3D videotechnologie, holografické efekty a hydraulické systémy vystoupí pod taktovkou světoznámého italského dirigenta Marcella Roty 150 operních, rockových a baletních umělců z České republiky, Slovenska, Itálie, Německa, Francie, Monaka, Polska, Ruska a Velké Británie.
Světovou premiéru a zároveň jediné představení v České republice doprovodí řada přidružených akcí. Návštěvníci budou procházet kordonem vojáků z 1. světové války, po vstupu do haly zase jakousi pouliční galerií stánků a proslulých kaváren. V pražské Tesla Areně tak díky monumentální scéně vyroste na jeden večer část historické Francie ve dvou kontrastech: hrůznosti první světové války a zdánlivě bezstarostné a romantické Paříže.
Nahrávka hudby k rockové opeře Petr a Lucie je již na světě a každý budoucí divák ji získá zdarma jako exkluzivní bonus k lístku na atraktivním 2CD.

Zdroj: www.ticketportal.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz