PINK 20.7.2010

zpět

AMERICKÁ ZPĚVAČKA P!NK JE ZPĚT! P!NK A KARNEVALOVÁ BOUŘE V ČESKÉ REPUBLICE–ZPĚVAČKA SE POPRVÉ SVÝM FANOUŠKŮM PŘEDSTAVÍ V RÁMCI KONCERTU POD ŠIRÝM NEBEM – VYSTOUPÍ 20. ČERVENCE NA FOTBALOVÉM STADIONU V EDENU. SPOLU S NÍ SE PŘEDSTAVÍ I SPECIÁLNÍ HOSTÉ, JEJICHŽ JMÉNA BUDOU BRZY POTVRZENA.

DRŽITELKA NĚKOLIKA OCENĚNÍ GRAMMY, MULTIPLATINOVÁ ZPĚVAČKA P!NK, POTVRDILA KONCERTNÍ TERMÍNY PRO ROK 2010. POPRVÉ SE VYDÁVÁ NA SÉRII KONCERTŮ POD ŠIRÝM NEBEM - MEZI KONCERTNÍMI ZASTÁVKAMI NECHYBÍ ANI PRAHA, KDE SE ZPĚVAČKA ZASTAVÍ POČTVRTÉ A PŘEDSTAVÍ FANOUŠKŮM KROM NEJVĚTŠÍCH HITŮ I MATERIÁL Z ÚSPĚŠNÉHO ALBA FUNHOUSE.

Její poslední turné vidělo po celém světě více jak 2 miliony fanoušků. Tentokrát se turné Funhouse promění v událost karnevalového stylu, P!NK představí novou vizuálně ohromující show. P!NK je umělkyně, která nedělá nic polovičatě - prodala více než 30 milionů alb po celém světě a její současné turné je deváté nejvíce vydělávající turné loňského roku.

Sedmadvacetiletá zpěvačka, vlastním jménem Alecia Moore, začala se skládáním již jako čtrnáctiletá. Na tom by nebylo nic zvláštního, uvědomíme-li si, že vyrostla v hudebně založené rodině. V městečku Doylestown, které není zrovna vyhlášenou líhní talentů, však potřebovala k úspěchu mnohem víc než jen hudební nadání. První šance představit se před publikem se jí naskytla s nabídkou vystupovat každý pátek v místním klubu. Asi by v Philly klubu vystupovala se střídavými miniúspěchy dodnes, kdyby se tam jeden pátek nezastavil zástupce společnosti MCA, která v tu dobu hledala vhodné adepty pro novou R&B kapelu. Došlo na konkurz, kterým Pink prošla bez problémů. V kapele Basic Instinkt se však necítila, a proto ji záhy opustila. Následovalo působení v projektu Choice, které však délkou trvání nepřesáhlo účast v již zmiňované skupině Basic Instinkt.

Pink si zkusila roli členky kapely, ale nejlépe se cítila sólistkou, a proto na nabídku producenta Daryla Simonse k napsání nějakých skladeb nadšeně kývla. Dalo by se říci, že v této chvíli se odstartovala její hvězdná kariéra – první album "Can’t Take Me Home" z roku 2000 se stalo okamžitě platinové (několikrát) a hned tři skladby ("There U Go", "Most Girls" a "You Make Me Sick") se usídlily na prvních příčkách Top Ten. Záhy se vydala na turné, kde předskakovala kapele *N Sync. Poté se začala věnovat přípravám na své druhé album. Mezitím se podílela na skladbě "Lady Marmelade" určené pro film Moulin Rouge, na níž spolupracovala s Christinou Aguilerou, Myou a Lil‘ Kim. Ze skladby se stal velký hit nejenom v USA, ale i v Evropě.

S vlastním singlem přichází až ke konci roku 2001. Skladba "Get The Party Started" se okamžitě stala obrovským celosvětovým hitem, a vydláždila tak cestičku pro celou desku s názvem "M!ssundaztood". Druhý singl "Don’t Let Me Get Me" kráčel v úspěšných šlépějích svého předchůdce.

Znatelné přitvrzení přišlo s dalším dlouhohrajícím počinem "Try This" z roku 2003. Album bylo mnohem více rockově orientované, o čemž svědčí i skutečnost, že Pink na něm kromě jiných spolupracovala s frontmanem kapely Rancid, Timem Armstrongem, jehož rukopis se zapsal do 8 skladeb. Jako první singl z desky si Pink zvolila skladbu "Trouble", která zpěvačce přinesla kromě úspěchů v žebříčcích i cenu Grammy.

V přestávce mezi nahrávkami se Pink věnovala spíše svému soukromému životu – začátkem roku 2006 se provdala za motocrossového závodníka Careyho Harta. O pár měsíců později je již Pink zpátky na scéně s novým albem "I’m Not Dead", jehož vydání předznamenala skladba "Stupid Girl", kterou doprovázel velice vtipný videoklip a která album katapultovala na první příčky hitparádových žebříčků.

Pink se rozhodla nahrávku podpořit na světovém turné, jehož evropská část zahrnula i Českou republiku, kde zpěvačka vystoupila 13. prosince v pražské Sazka Aréně.

S novou nahrávkou nazvanou "Funhouse" se P!nk vrátila v listopadu 2008. Vydání předznamenal singl "So What". Jako všechna předchozí i toto album se setkalo s kladnými ohlasy z řad novinářů i fanoušků. 19. listopadu 2009 se P!NK představila v totálně vyprodané O2 aréně a nadšení domácího publika nebralo konce.

Funhouse Carnival, se kterým P!NK dorazí letos do Prahy, bude nezapomenutelná událost. Speciální hosté budou oznámeni. Zůstaňte s námi!

Zdoj: www.ticketpro.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz