Plastická operace prsou – co všechno musíte investovat?

zpět

Podstoupit nebo nepodstoupit operaci prsou? Jedna strana vašeho já touží po krásných pevných ňadrech a ta druhá má obavy. Povězme si tedy něco o veškerých plastických zákrocích.

Málokterá žena je spokojená se svými prsy. Navíc se tvar a vzhled prsou mění v průběhu života ženy a možná nejdne z vás stojí před rozhodnutím, zdali plastickou operaci podstoupit či nikoli.


Kolik za plastiku prsů zaplatíte?

Zmenšení: 18 000 až 35 100 Kč

Zvětšení: 14 000 až 68 000 Kč

Modelace: 15 000 až 30 000 Kč

Rekonstrukce po amputaci: 10 000 Kč

Úprava vpáčené bradavky: 2000 Kč

Změnšování – když přírodá nadělí "až moc"
Ne všechny ženy si libují v tom, že mají hodně vyvinuté poprsí. Mnohé, dříve nebo později, mají zdravotní a mnohdy i psychické problémy. Velká prsa totiž nadměrně zatěžují páteř a tím dochází k různým bolestem zad, hrudníku i hlavy. V horkých letních dnech mají ženy problémy s pocením a zapařením kůže pod prsy. Zde se pak nabízí řešení, a tím je zmenšení prsou.

V čem spočívá operace?
Předně musíte být naprosto zdravá a mít jasnou představu o konečném vzhledu nových prsou. Celý zákrok trvá 2 -3 hodiny, probíhá v celkové narkóze a plastický chirurg vám při něm odstraní přebytečnou prsní tkáň a následuje konečné dotvarování vypnutím. Přitom se upravují i prsní dvorce. Až se probudíte, budete mít prsa zakrytá sterilním obvazem a budete zřejmě i cítit bolest, kterou utiší léky.

Prsa budete mít několik dní opuchlá a zmodřená a 14 dní musíte nosit chirurgickou podprsenku. Po 14 až 21 dnech přijdete na vyndání stehů a pak už jen čekáte na celkové zhojení, které trvá u každé ženy jinak dlouho.

Pokud vše proběhne hladce, můžete jít po týdnu do práce, ale se sportem si dejte aspoň na 1 měsíc pohov. Důležité je vědět, že po operaci nesmíte alespoň ½ roku na přímé slunce a na dotyky partnera si počkejte až vám samotné budou příjemné, protože prsní bradavky budete mít hodně dlouho velmi citlivé.

Zvětšování – když chcete prsa více sexy
Mindráky z příliš malých anebo povadlých prsou řeší jejich plastické zvětšení. Všechno se dá vyřešit voperování implantátu, který se vkládá pod sval nebo pod prsní žlázu. Těch je na výběr mnoho, např. kulaté, anatomické – kapka, asymetrické dále mohou být naplněné silikonovým gelem nebo roztokem a nebo v kombinaci gelu a roztoku. Rovněž se dá vybrat implantát s hladkým nebo hrubším povrchem a nízký nebo vysoký. U nás se velmi často pracuje s implantáty od těchto výrobců: McGhan/Inamed, Mentor, Polytech a Eurosilicon.

Pokud vás zajímá cena, tak ta není zrovna malá. Pohybuje se mezi 18 000 – 50 000 korun podle výrobce.

V čem spočívá operace?
Hlavně si uvědomte, že jakmile prsa jednou zvětšíte, máte to natrvalo! Rozhodně si musíte dohodnout a objednat schůzku s plastickým chirurgem, který vás seznámí s průběhem operace i léčby. Zároveň vám ukáže i vzorky implantátů.

Potom vás čeká předoperační vyšetření a mamograf. Dále je dobré vědět, že tuto nákladnější operaci může lékař podmínit zaplacením zálohy předem a doplatek vyrovnáte v den nástupu na kliniku. Operaci zdravotní pojišťovny nehradí, je to váš kosmetický zákrok.

K operaci jděte s vyholeným podpaždím a nemusíte mít obavy, po celou dobu zákroku, což je tak jednu až dvě hodiny, budete spokojeně spát. Určitě musíte na klinice zůstat alespoň do druhého dne, někdy i o den dýl a budou vám podávána antibiotika.

Na odstranění stehů si asi 10 dní počkáte. Minimálně jeden měsíc musíte vydržet nosit speciální podprsenku, kterou vám věnuje klinika, spát na zádech a nesportovat.

Prsa a zvláště jizvy je vhodné potírat hydratačním krémem, aby se jim navrátila pružnost.
Asi po týdnu vám budou odstraněny stehy, ale bolest budete cítit ještě několik dní. Je dobré zajistit si někoho na výpomoc, protože váš pohyb nebude bezbolestný a nějakou dobu vás bude bolest omezovat při práci.

Další informace je, že prsa můžete sprchovat až po dokonalém zhojení, slunit se můžete po 14 dnech od zákroku, ale musíte přitom zakrýt jizvy. Na rekonvalescenci budete potřebovat maximálně 14 dní. Naprosto fit budete za 3 měsíce od operace.

Kontrolu u chirurga vykonáte po měsíci, potom po 3 měsících a pak po roce. Po 10 letech pak následuje kontrola i s ultrazvukem. Dále pak pravidelně každých 5 let musíte opakovat ultrazvukové vyšetření.

Životnost implantátu: 10 až 15 let, tzn., že potom je nutné počítat s jeho výměnou.

Modelace prsou – když chtete být ještě krásnější
Ženy stárnou a jejich prsa vadnou a poklesávají. Proto přichází možnost jejich modelace. Pamatujte ale na to, že takto vytvarovaná prsa nejsou navždycky. Upravuje se při ní i velikosti prsního dvorce, prsa se mohou zpevnit, vylepšuje se jejich tvar implantáty. Modelace prsou ženě zvyšuje sebevědomí při pohledu na nově tvarovaná prsa.

V čem spočívá modelace?
Na první konzultaci vám plastický chirurg vysvětlí všechno, co vás bude zajímat, poučí vás i o rizicích a vyberete spolu vhodnou metodu.

Zákrok probíhá v celkové narkóze a trvá od jedné a půl hodiny do třech a půl hodin. Řezy a tedy i výsledné jizvy jsou provedeny velmi šetrně, tak aby byly skryty v podprsence.

Operaci mohou podstoupit jen ženy zdravé a vyrovnané. U žen s menšími prsy se provádí operace lépe. Pokud plánujete děti, měla byste operaci odložit až po porodech.

Po nějakou dobu budete mít po zákroku prsa opuchlá a budete cítit bolest. Po převazu začnete nosit budete podpůrnou elasticko podprsenku a asi za 10 dnů vám odstraní lékař stehy. Šetřit se musíte asi jeden měsíc a alespoň týden si odpočinete od práce.

Na kontroly budete chodit na kliniku aspoň půl roku, jestliže byste měla závažné důvody přijít i mimo kontroly, návštěvu neodkládejte.

Počítejte s tím, že prsa budou 2 až 3 týdny velmi citlivá. Jizvy se začínají ztrácet až po několika měsících, ale stopy vám zůstanou na pořád.

Rekonstrukce prsu
Provádí se u žen, kterým bylo prso amputováno. Pokud k tomu došlo kvůli zhoubnému onemocnění, je nutné se zákrokem počkat, až po všech onkologických léčbách.

V čem spočívá operace?
Buď může být provedena současně s vyjmutím nádoru, kdy se rovnou vloží do prsu implantát. Nebo je druhá možnost, provést rekonstrukci později.

Rekonstrukce prsu se skládá z několika dílčích operací. Je třeba dále vytvořit dvorec a bradavku a upravit i druhé původní prso. To vše se rozhodně nedělá při jednom zákroku, ale každý s odstupem i měsíců.

Po takovémto zákroku vás čekají kontroly u lékaře prakticky po celý život.

Vpáčené bradavky
Pro operaci se může rozhodnout žena, která má nějak zdeformovanou nebo i nefunkční bradavku. Může přitom jít o trvale vrozenou vadu, ale lékař může mít i podezření na nádorové bujení.

V čem spočívá operace?
Lékařem je vybrána vhodná metoda plastiky, přičemž musíte mít jasno, zda budete chtít ještě někdy kojit. Operace může být provedena i ambulantním zákrokem při místním umrtvení nebo si na klinice 1 – 2 dny poležíte, pak se operace provede při celkové narkóze.

Existují 3 typy metod: piercing a masáže, uvolnění zkrácených vazivových struktur podél mlékovodů a přerušení mlékovodů (u žen, které už nebudou rodit).

Po zákroku máte dvorce zajištěné zavíracím špendlíkem a provádíte desinfekci a výměnu obvazu. Po třech týdnech vám lékař špendlíky odstraní.

Po tomto zákroku není nutné marodit a jestliže jste všehno dobře snášelo, můžete jít druhý den do práce. Fyzickou namáhavou práci začněte dělat až po 14 dnech.

Zdroj: Plastická-chirurgie.info
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz