Ploché bříško a perfektní držení těla díky jednoduchému cvičení

zpět

Neholdujete náročnému cvičení, při kterém se celá zpotíte a ještě dlouho nemůžete popadnout dech? Jóga, ajurvéda atd.... To vše už máte vyzkoušené, a už vás to moc nebaví? Nebo jen chcete vyzkoušet zase něco jiného? Pak tu pro vás mám docela nový styl cvičení - Pilates

Jestli stále ještě váháte, měla byste vědět, že mezi slavnými se o něm mluví jako Luis Vuitton ve cvičení. Pokud se alespoň malilinko o módu zajímáte, víte, že tato značka patří k nejlepším na světě?

Nepřesvědčilo vás to? Mám v rukávu ještě další eso ;)), a to, že Pilates je nyní velice v kurzu! Praktikují ho nejen slavné herečky (nejedna z nich mu vděčí za svou sexy postavičku) například Sharon Stone, Uma Thurman, Elisabeth Berkley, Marisa Tomei, Halle Berry, Liv Tyler, ale i muži snad nejznámější protagonista je Patrick Schwayze. Dokonce i legendární tanečníci Martha Graham a George Balanchine se mu věnují už pěknou dobu.

Ze začátku trocha z původu?
Poděkovat můžete vynálezci Pilates, Josephovi H. Pilatovi, jenž ho vymyslel asi před devadesáti lety. Jeho účelem je získat 100% vládu nad svým tělem, perfektně koordinovat pohyby a protáhnout svaly. Jestli toužíte po výrazně vypracovaných svalech, raději se poohlédněte jinde.

Co budete potřebovat?
Pohodlné oblečení (nejlépe elastické, ale rozhodně ne nijak škrtící!!) a speciální, z části vyfouknutý, míček, který má za úkol donutit vás správně dýchat a vůbec provádět cviky správně.

Co vás to bude stát?
Budete-li chtít chodit do fitcentra (ale je zatím jen v málokterých), počítejte se stejnou cenou, jakou tam zaplatíte za jakoukoli jinou hodinu. Ale jak už jsem se zmínila, u nás se cvičí zatím jen málokde (i když počítám s tím, že se to poměrně brzy změní třeba taková jóga před pár lety také téměř nikde nebyla), zaměřím se na cvičení doma.

Další varianta je najít si osobního trenéra, což rozhodně není nejlevnější možnost, a navíc počítejte s komplikovaným sháněním trenéra Pilates.

Cvičíme samy a v klidu a pohodlí :-) našeho domova?

Trpíte vážnějšími zdravotními problémy? Pokud ano, poraďte se s lékařem, jestli ne, vše v pořádku.

Vždy si popis cviku několikrát přečtěte!!

V knihkupectví i knihovnách naleznete několik knížek (například autoři Karon Karter, Mari Winsor a další), vždy vyžadujte přesné a stručné vysvětlení cviků!!

Dále také v časopisech zaměřených na sport, zdravou výživu atd. občas vycházejí série cviků?možná že nějaký máte dokonce doma!

Také existuje pár kazet, ale většinou nejsou příliš kvalitní takže na ně pozor!Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz