Po čtyřicítce začíná pleť volat o pomoc!

zpět

Ženy, kterým je více než 40 let, by měly začít, pokud už nezačaly dříve, s pravidelnou péčí o své tělo. Myslíme tím zdraví a celkovou kondici ženy a s tím spojenou péči o pleť nejen obličeje, ale celého těla.

Zde je několik málo triků a rad, jak "se vylepšit"
1.Zdravá výživa – buňky potřebují přísun vitamínů a minerálů ve vyváženém poměru. Je vhodné zařazovat do jídelníčku více ovoce a zeleniny, libového masa, ryb. Nadměrná konzumace sladkých pokrmů vede k obezitě. ití více než 3 šálků kávy denně není zdravé jak pro pleť, ale i pro naše srdce.
2.Pryč s nevhodnými dietami – zdraví i pleti jsou škodlivé hlavně rychlé diety
3.Pryč s ponocováním – rozdělme si denní činnosti tak, abychom měly možnost dostatečně se vyspat
4.Vyhněme se přílišnému stresu
5.Pohyb, pohyb, pohyb – stačí alespoň procházky, jízda na kole, v zimě lyžování, plavání.

Nyní nastupuje kosmetika. V této věkové kategorii si musíme dát pozor na vznikající vrásky. Hormonální procesy se pomalu mění, výměna starých buněk za nové není tak rychlá. Výsledkem je ztráta pružnosti a elasticity pleti, která vypadá unaveně a je suchá. Má sklon k tvorbě vrásek.

Kosmetické firmy vyrábějí řadu krémů denních a nočních právě pro pleť, která začíná pomalu stárnout. Výrobky obsahují koenzym Q 10, bambucké máslo, projasňující složku, vitamíny A, E, F, kolagen a další dle různých firem.

Rády se smějeme, opalujeme, někdy nemáme sluneční brýle a tak své oči vystavujeme slunečním paprskům bez ochrany. Pak se ale nedivme počínajícím vráskám kolem očí. Používejme proto oční liftingový krém.

Jemné vrásky "vyžehlíme" díky slupovací masce s obsahem výtažků z mořských řas, kterou můžeme zakoupit v drogeriích. Doma si můžeme vyrobit podobnou masku samy. V BIO prodejně koupíme mořské řasy ve formě prášku, smícháme s vodou na kaši, natřeme na tvář a po 15 minutách smyjeme teplou vodou.

Vrásky se tvoří i kolem úst, a proto je dobré procvičovat svaly kolem úst a rty natírat tyčinkou na rty hlavně u moře na prudkém slunci nebo v zimě na horách. Existují speciální mastné krémy do extrémních podmínek.

Důležité je líčení. Pleť už ve většině případů má nějaké další nedostatky – červené žilky, unavený vzhled, pigmentové skvrny, proto ji musíme vylepšit make-upem.

Make-up můžeme použít transparentní ( tekutý ), který je vhodný na oživení pleti, fluidní (tekutý), který má středně krycí schopnost – zakryje drobná zarudnutí kůže a drobné skvrny a nebo krémový s velkou krycí schopností. Pozor však při šupinaté pokožce. Nejvhodnější pro takovou pleť je 24 h make-up s koenzymem Q 10, který nevytváří dojem masky, je prodyšný, pleť je po něm jasná a pěstěná.

Návštěva kosmetického salónu je v tomto věkovém období nutností. Pleť si to přímo žádá. Po vyčištění pleti a masáži, nanese kosmetička na pleť obličeje, krku a dekoltu regenerační masku a pokožka i my relaxujeme.

K dokonalosti ještě upravit obočí, slabě nalíčit oči, rty a jsme NEODOLATELNÉ. Každý muž se za námi otočí.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz