Podzimní přednáškový cyklus v Zoo Praha

zpět

V pražské zoologické zahradě pokračuje přednáškový cyklus. Od 1.11. se každý listopadový čtvrtek se můžete vydat na dalekou cestu do Asie. Přednášky začínají vždy v 18 hodin ve vzdělávacím centru Zoo Praha, vstupné je 20,- Kč.

1. listopadu v 18.00 navštívíme Kambodžu v doprovodu zkušeného cestovatele Karla Wolfa. Kambodžské království je jednou z nejzajímavějších zemí jihovýchodní Asie. Bohatá historie vypráví o rozkvětu země pod středověkým hlavním městem khmerské říše Angkor, ale i o hrůzostrašném experimentu Rudých Khmerů, kteří jsou v čele s Pol Potem zodpovědní za genocidu několika milionů lidí.

Navštívíme jezero Tontlé Sap, hlavní město Phnom Penh s věznicí S 21 a "killing fields", jižní pobřeží s osamělými ostrovy a nakonec i divoké severovýchodní provincie Mondulkiri a Ratanakir. U hranic s Laosem zavítáme do zlatých a drahokamových dolů, plantáží kaučukovníků či ledvinovníků (plody známé jako oříšky kešu). Cesta proběhla v rámci roční expedice po jižní a jihovýchodní Asii za památkami UNESCO v letech 2005 - 2006.

Program dalších listopadových přednášek:

8. 11. Jižní Korea (Martin Kolář, lékař a cestovatel)

15. 11. Dálný východ a Sibiř v zimě (Petr Ludvík, cestovatel)

22. 11. Čína (Evženie Tomková, výtvarnice a cestovatelka)

29. 11. Návraty do severní Indie (František Šusta, pedagog z pražské zoo)

Zdroj: www.rozhlas.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz